Rektor UK obdržel cenu Minnesotské univerzity


18. 7. 2011, autor: Lucie Kettnerová, rubrika: i-Forum informuje

Rektor UK prof. Václav Hampl převzal 18. července z rukou zástupce Minnesotské univerzity Jakuba Tolara, M.D., Ph.D., prestižní ocenění „The Distinguished Leadership Award for Internationals“. Toto ocenění uděluje univerzita každoročně laureátovi, který zde dříve působil nebo má k univerzitě blízký vztah. Podmínkou pro udělení ceny jsou mj. vynikající výsledky, jichž musí oceněný dosahovat ve svém oboru.

Rektor UK prof. Václav Hampl významně přispěl k prohloubení dobrých vztahů mezi Univerzitou Karlovou a americkou Minnesotskou univerzitou. V současné době například úspěšně funguje výměnný program pro studenty lékařských fakult. „Udělení tohoto významného ocenění mě velice potěšilo a moc si toho vážím. Budu rád, když se podaří spolupráci mezi institucemi ještě více rozšířit,“ řekl rektor Václav Hampl.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.