Na účastníky příměstského tábora čekal Faktor strachu

15. srpna 2011

15. 8. 2011, autor: Lucie Kettnerová, fotografie: Petr J. Juračka, PřF UK, rubrika: i-Forum informuje

Zážitkový městský tábor určený klukům a holkám ve věku 6-15 let, co se nebojí a mají zájem o přírodu a přírodní vědy, se rozhodla uspořádat Přírodovědecká fakulta UK. Po celý týden od 15. do 20. 8. je pro děti připraven bohatý zábavný program, hned v pondělí si účastníci vyzkoušeli, jaké pocity asi zažívají soutěžící v pořadu Faktor strachu.  Po rukou jim totiž lezli obří švábi a mnohonožky.

Kromě setkání se živou „havětí“ byly pro děti nachystány mikroskopy, a to ne pouze nějaké dětské, ale třeba elektronové, které používají odborníci při svých výzkumech. Po společném obědě se celá skupina přesunula do Hrdličkova muzea člověka, které fakulta spravuje, kde se formou hry dozvěděla spoustu zajímavostí o lidské kostře.

Pilotní projekt příměstského tábora s přírodovědnou tematikou je financovaný z prostředků OP VK – projektu na podporu technického a přírodovědného vzdělávání. Díky tomu je celý program pro děti zdarma, pokryty jsou mj. i náklady na stravování a pojištění účastníků.

O průběhu příměstského tábora připravujeme obsáhlejší reportáž, dění můžete průběžně sledovat i na Facebooku.Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.