Na účastníky příměstského tábora čekal Faktor strachu


15. 8. 2011, autor: Lucie Kettnerová, fotografie: Petr J. Juračka, PřF UK, rubrika: i-Forum informuje

Zážitkový městský tábor určený klukům a holkám ve věku 6-15 let, co se nebojí a mají zájem o přírodu a přírodní vědy, se rozhodla uspořádat Přírodovědecká fakulta UK. Po celý týden od 15. do 20. 8. je pro děti připraven bohatý zábavný program, hned v pondělí si účastníci vyzkoušeli, jaké pocity asi zažívají soutěžící v pořadu Faktor strachu.  Po rukou jim totiž lezli obří švábi a mnohonožky.

Kromě setkání se živou „havětí“ byly pro děti nachystány mikroskopy, a to ne pouze nějaké dětské, ale třeba elektronové, které používají odborníci při svých výzkumech. Po společném obědě se celá skupina přesunula do Hrdličkova muzea člověka, které fakulta spravuje, kde se formou hry dozvěděla spoustu zajímavostí o lidské kostře.

Pilotní projekt příměstského tábora s přírodovědnou tematikou je financovaný z prostředků OP VK – projektu na podporu technického a přírodovědného vzdělávání. Díky tomu je celý program pro děti zdarma, pokryty jsou mj. i náklady na stravování a pojištění účastníků.

O průběhu příměstského tábora připravujeme obsáhlejší reportáž, dění můžete průběžně sledovat i na Facebooku.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.