Centrum vizuální historie Malach zve na Den otevřených dveří

CVH Malach při MFF UK je veřejnosti otevřeno každý pracovní den kromě pondělí (podrobnosti najdete na webových stránkách – http://www.malach-centrum.cz). Pro zájemce, kteří během týdne nemohou z nejrůznějších důvodů Centrum Malach navštívit, jsme opět připravili Den otevřených dveří, který se letos uskuteční v sobotu 12. listopadu 2011 od 10.00. Vítáni jsou všichni, kdo by se s unikátní databází svědectví pamětníků chtěli seznámit.

V Centru vizuální historie Malach na Malostranském náměstí 25 je pro studenty Univerzity Karlovy a další zájemce zpřístupněn jedinečný archiv rozhovorů s pamětníky historie 20. století: najdete zde audiovizuální záznamy rozhovorů se Židy a Romy přeživšími holocaust, ale také příběhy politických vězňů nebo zachránců a osvoboditelů. Archiv vizuální historie USC Shoah Foundation Institute, který je v CVH Malach bezplatně k dispozici on-line, je sbírkou 52 000 individuálních osudů a pohnutých příběhů, které dokumentují a ilustrují zásadní události soudobých dějin. Kromě 1 000 rozhovorů v češtině a slovenštině zde lze najít interview v dalších 30 jazycích. Archiv tedy mapuje dějiny uplynulého století v globálním kontextu a z nejrůznějších hledisek.

Studenti zde mohou zpracovávat nespočet různých témat v rámci svých ročníkových, seminárních, ale také bakalářských, diplomových či disertačních prací. V celosvětovém měřítku byl již Archiv vizuální historie USC SFI využit ve více než 50 odborných publikacích a bezmála 200 univerzitních kurzů a seminářů.

Z organizačních důvodů prosíme zájemce, aby svou plánovanou návštěvu oznámili e-mailem na nebo telefonicky na 221 914 391.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.