Portál Přírodovědci.cz má studenty přitáhnout ke vědě22. 11. 2011, autor: Helena Stinglová, rubrika: i-Forum informuje


Přírodovědci.cz je nový portál Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, který popularizuje vědu a výzkum. Internetové stránky mají oslovit středoškolské studenty, pedagogy, média i širokou odbornou veřejnost.

S biologií, chemií, geografií a geologií se zájemci mohou seznámit prostřednictvím interaktivních vizuálů, které připomínají fantasy svět literatury a filmu. Stránkami je provázejí čtyři „elementy“, tvorové, kteří vlastnostmi odpovídají danému prostředí.

Studenti i učitelé se mohou na stránkách zaregistrovat, potom získají Deník přírodovědce nebo kalendář pro příští rok. Mohou se také účastnit fakultních přednášek či setkání s odborníky a jednou ročně zdarma navštívit fakultní muzea a sbírky. Pro učitele jsou připraveny speciální výukové programy, on-line mohou objednávat exkurze pro své žáky.

Internetové stránky doplňuje videokanál na YouTube, kde jsou ke zhlédnutí krátké přírodovědné filmy.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.