Univerzita Karlova hostí mezinárodní setkání 22 univerzit

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 5, Praha 1, 116 36

http://www.cuni.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 10. listopadu 2011 – Univerzita Karlova hostí ve dnech 10. – 12. listopadu 5. výroční setkání Mezinárodního fóra veřejných univerzit International Forum of Public Universities (IFPU) / Forum international des universités publiques (FIUP). Hlavním posláním organizace, která sdružuje 22 veřejných univerzit v Evropě, Asii, Africe, v Severní a Jižní Americe, je spolupráce v oblasti doktorského a vědeckého výzkumu.

„Setkání zástupců univerzit sdružených v IFPU má výhodu okamžité výměny názorů o problémech, které se týkají např. financování výzkumu na univerzitách v příslušných zemích, možnosti výměn studentů doktorského studia a vědeckých pracovníků, ale zejména možností bezprostřední spolupráce v určitých oblastech,“ říká prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA, prorektor Univerzity Karlovy pro zahraniční vztahy a mobilitu a zároveň člen výboru IFPU/FIUP. Fórum podporuje nové formy spolupráce, organizování kurzů, seminářů, školících programů. Napomáhá k vytvoření meziuniverzitních vědecko-výzkumných skupin zaměřených na nadnárodní problémy, jako je životní prostředí nebo veřejné zdraví. Sídlo Fora se nalézá v Montrealu. V čele stojí prezident prof. Didac Ramirez-Sarrió z Univerzity Barcelona. Součástí vedení je i pětičlenný výbor. V roce 2009 byl jmenován členem Výboru společnosti prof. MUDr. Jan Škrha, prorektor UK.

UK přijala členství v nově vzniklé mezinárodní nevládní organizaci v roce 2007, a stala se tak jednou ze zakládajících univerzit. K přijetí za člena došlo na ustavujícím zasedání organizace v říjnu roku 2007 na univerzitě Montréal.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.