4. prosince 2011

Univerzita Karlova má svou královnu krásy

2. 12. 2011, autor: Libor Nenutil, rubrika: Studenti

Ve čtvrtek 1. prosince se v pražském klubu Roxy konala historicky první volba Miss UK. Akce, která vzbudila spoustu emocí a rozdělila akademickou obec na dvě skupiny, na odpůrce a na nadšence. Akce, která přilákala spoustu návštěvníků a ukázala, že studentky Karlovky prostě jsou nejkrásnější a nejchytřejší ze všech.

Miss UK 2011 - Lenka Volfová uprostřed, foto: Studentskaleta.cz

Finalistky byly vybrány na castingu, který se uskutečnil již o měsíc dříve. Celkem na něm bylo vybráno osm krásek a ty jsme měli možnost vidět na včerejším velkém finále. Brány Roxy se otevřely kolem devatenácti hodin. Před vchodem už postávaly skupinky prvních zvědavců, čekající až to vše vypukne. Program začínal hned dvěma živými koncerty, kde se nám předvedly skupiny Moow a Nano. Ti z vás, kdo byli na afterparty po studentském jarmarku v Chapeau rouge, minimálně druhou z nich znají. Jak to tak u podobných akcí bývá, i program Miss UK nabral menšího zpoždění, takže samotné krasoklání vypuklo o několik málo okamžiků později.

Celou volbu otevírala promenáda v šatech, které pro dívky věnovala značka Krakora design, následovala přehlídka v sukních AKARI a projev finalistek. Bylo vidět, že porota na castingu vybrala opravdu jen ty nejlepší kandidátky. Krátký čas, který jim byl přidělen na vstupní medailonek, každá z nich vyplnila po svém. Co měly společného, byl šarm, vtip a nadhled, a v tomto duchu se nesl i celý zbytek večera. Součástí soutěže byla také speciální disciplína, kde dívky musely plnit různé, mnohdy dost obtížné úkoly. Všechny je však zvládly na jedničku, od studentek UK by se taky nedalo nic jiného čekat. Závěrečnou disciplínou, bez které by se, alespoň tedy pánská část publika neobešla, byla promenáda v plavkách.

Nechyběl samozřejmě ani doprovodný program. U šaten si mohli návštěvníci vyzkoušet herní konzole Nintendo Wii. Na jedné se hrály nejrůznější sporty, kdežto na druhé probíhala taneční soutěž, při níž museli hráči tančit podle toho, co se objevilo na obrazovce. Ve VIP zóně nechyběly sedací pytle Wegett známé již z Majálesu. Po klubu procházely také hostesky a rozdávaly zúčastněným různé dárky od sponzorů akce.

Okolo jedenácté hodiny večerní přišel vrchol večera – vyhlášení výsledků. Jako první byl udělen titul Miss internet. O tom, kdo si jej odnese, rozhodli fanoušci na oficiálním webu soutěže. Korunku získala soutěžící číslo 3, studentka pedagogické fakulty, Lenka Volfová. Tuto budoucí paní učitelku vyhlásili i jako Miss sympatie, hned o několik minut později. Omylem. Vloudila se chyba a Lenka musela šerpu předat dívce s číslem 4, Markétě Kořínkové z Fakulty sociálních věd. O to větší překvapení přišlo při vyhlášení absolutní vítězky. Titul historicky první Miss UK a spoustu úžasných věcných cen od sponzorů si odnesla… Lenka Volfová! Na všech přihlížejících bylo vidět menší zmatení, pravděpodobně se báli, jestli to je tentokrát doopravdy. Žádné šokující překvapení se naštěstí nekonalo a vítězce korunka zůstala.

Po skončení oficiálního programu a vyhlášení výsledků přišly všechny finalistky do VIP zóny, aby je mohli přítomní fotografové náležitě zvěčnit. V celém kolotoči blesků fotoaparátů, změti drátů mikrofonů a všudypřítomných kameramanů se i nám podařilo udělat krátký rozhovor s vítězkou.

- Je toto první soutěž krásy? Co tě přimělo přihlásit se?

- V minulosti jsem už na jedné soutěži byla. Přihlásila jsem se proto, že to byl první ročník, mohl být také poslední. Chtěla jsem být u toho.

- Před týdnem přišel všem pořadatelům soutěže i představitelům univerzity mail od jedné studentky, kde se operovalo hesly jako feminismus, objekt sexuální touhy, šovinismus, rovnost pohlaví, spojování jména prestižní instituce s komerční zábavou atd. Co si o tom myslíš?


- Čekala jsem, že se někdo takový ozve, ale myslím si, že kdyby vedení univerzity nebylo té myšlence nakloněno, nic takového se neuskuteční. Vedení bylo zastoupeno i v porotě. Naše univerzita pořádá spoustu kulturních akcí, tak proč ne Miss. Mezi kandidátkami na castingu byl i jeden student, takže o nějaké nerovnosti nemůže být řeč.

- Nebudu se ptát, jak ses cítila, když ti brali korunku. Když vyhlásili výsledek, neměla jsi strach, že je to zase nějaký omyl? Co se ti honilo hlavou?

- Abych pravdu řekla, moc si to nepamatuju. Když jsem předala korunku Markétě, hned přišla druhá, takže jsem to ani nestihla zpracovat. Bylo to překvapení poprvé i podruhé. Doufám, že tahle korunka mi už zůstane.

- Co bys vzkázala holkám, které by se chtěly příští rok přihlásit?

- Ať jdou určitě do toho. Je to soutěž s velkým potenciálem. Tohle byl první ročník, věřím, že ty příští budou ještě lepší.

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.