Vypořádání připomínek Rady vysokých škol

Informace z tiskové konference o vypořádání připomínek Rady vysokých škol k věcným záměrům zákonů o finanční pomoci studentům a o vysokých školách

Zákon o finanční pomoci studentům:

- Zásadní rozpor trvá v požadavku přepracovat zákon, doplnit analýzy dopadu na státní rozpočet i studenty, absolventy a jejich rodiny. RVŠ setrvává na požadavku školné vypustit resp. přehodnotit výchozí předpoklady, které vedly k nerealistickým formulacím ve vládním prohlášení a nesplnitelným záměrům školné v předpokládané podobě zavést.

- MŠMT věcně souhlasilo  s argumenty RVŠ na odstranění věkové hranice 30 let pro podporu (mimo jiné ve vztahu k diferenciaci vysokých škol), avšak vzhledem k ostatním resortům to nezmění.

Zákon o vysokých školách:

- Zůstává rozpor mezi MŠMT a RVŠ v tom, ze RVŠ se opakovaně vyjádřila pro novelizaci stávajícího zákona, nikoli pro celý nový zákon (kde se RVŠ obává, že negativní efekty zejména s ohledem na samosprávu vysokých škol převáží nad případnými pozitivy).

- RVŠ si ponechává velmi rezervovaný postoj k politické ingerenci do (správních) rad vysokých škol.

- RVŠ hodnotí výrazně negativně změny, které po konzultacích s politickými činovníky resp. neformální skupinou ustanovenou před časem jednou z ministryň, do návrhu zapracovalo ministerstvo již bez účasti reprezentací.


Kontakty:

Prof. RNDr. Jiří Zlatuška, CSc.Václav HAJEK

tiskovy mluvci - Univerzita Karlova v Praze

e-mail:
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.