Borci Univerzity Karlovy rozstříleli VŠE 5:1 ve finále Hokejové bitvy

8. března 2012

8. 3. 2012; autor: Helena Stinglová; rubrika: i-Forum informuje

Historicky první Hokejovou bitvu pražských univerzit vyhráli ve středu 7. března večer hráči Univerzity Karlovy. Tým studentů Vysoké školy ekonomické porazili vysoko 5:1. Náskok drželi zástupci nejstarší tuzemské univerzity hned od první třetiny zápasu.

„Nejhorší bylo oslabení v první třetině. To jsme přežili a potom jsme to zvládli, dali jsme góly a šlo to dobře,“ usmíval se vyhlášený nejlepší hráč finálového zápasu brankář UK Ondřej Kocián, který si svými skvělými zákroky vysloužil od komentátora Wincenza Kluczka přezdívku Čaroděj.

Hned v první třetině si v Tipsport Areně v pražských Holešovicích borci UK zajistili dvoubrankový náskok. Už ve třetí minutě zápasu VŠE v oslabení poprvé inkasovala. Hráči UK nenechali nic náhodě, když si náskok dvě minuty před koncem třetiny pojistili další brankou.

Po rozpačité první třetině, kdy mezi hráči obou stran byla znát lehká nervozita, která se projevovala hlavně nejistým střídáním, přišla nejlepší část celého bojovného večera – druhá třetina, ve které se týmy obou škol ukázaly v plné síle. V páté minutě zvýšil útočník Matěj Hoffman náskok UK o další zásah.

Vybičované emoce strhly v desáté minutě hráče obou týmů ke rvačce, kterou rozhodčí potrestali vyloučením tří hokejistů UK na trestnou lavici. Tým hrál v oslabení pět na čtyři jen necelou minutu, po faulu hráče VŠE se síly na obou stranách vyrovnaly.

Šest minut před koncem třetiny VŠE snížila náskok UK, která však nenechala nic náhodě a o tři minuty později, těsně před koncem časového limitu skórovala.

Poslední třetina zápasu jen potvrdila náskok UK, když čtyři minuty před konečným hvizdem UK definitivně přidala pátý úspěšný zásah.

V Tipsport Areně byla skvělá atmosféra. Oba týmy kromě početného studentského publika přišli podpořit i rektoři obou soupeřících univerzit. „Doufám, že všichni sledujete, co o nás říká pan prezident. Ahoj paraziti, zdraví vás parazit!“ přivítal fanoušky před začátkem zápasu rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., který stejně jako jeho protějšek z VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c., oblékl týmový dres. „Přišel jsem, abych viděl kvalitní hokej. Nemůže to dopadnout jinak než vítězstvím UK!“ věřil od začátku rektor Hampl.

A nemýlil se stejně jako studentka Přírodovědecké fakulty UK Lucie Houšková, která po druhé třetině zápasu tipovala 6:1 pro UK. „Jsou tu skvělí fanoušci. Je tu super atmosféra a naši hrají nejlíp,“ zářila studentka, která seděla uprostřed fandícího kotle Univerzity Karlovy.

Fanoušci UK dorazili oblečení v červených dresech univerzity vyzdobených symboly UK. Kdo nesehnal dres nebo univerzitní tričko, přišel alespoň oblečený v červené barvě. Naopak protilehlá strana haly svítila modro-bíle barvami VŠE. Na ledě to díky barevnému ladění připomínalo zápasy české reprezentace s finským výběrem. Na rozdíl od hokejového šampionátu však v obou týmech hrály i dívky. UK reprezentovala Zuzana Radostová, na druhou stranu se statečně postavila drobná Kateřina Pipková, kterou ostatní hokejisté převyšovali minimálně o hlavu.

Vítězové Hokejové bitvy převzali z rukou radní Alexandry Udženije putovní pohár Hlavního města Prahy a poukázku na třicet tisíc korun. Poblahopřál jim i rektor UK Hampl, který pak vyzval studenty všech škol, aby společně vyrazili na připravenou afterparty.

Ve středu v podvečer se hrálo také semifinále Hokejové bitvy, kdy se proti sobě postavily týmy Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity.

ČVUT:ČZU 2:1

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.