Profesor Kumbakonam R. Rajagopal

Profesor Kumbakonam R. Rajagopal je příkladem vědce, který kombinuje své vedoucí postavení v oblasti aplikovaných věd s hlubokými znalostmi matematiky, medicíny, filozofie, klasické anglické a indické literatury (sanskrt), historie přírodních věd a teorie vzdělávání. V posledních patnácti letech se klíčovým způsobem zasloužil o fundamentální rozvoj mechaniky a termodynamiky kontinua s cílem modelovat odezvy životně důležitých materiálů. Od první návštěvy v České republice podporoval rozvoj studentů a mladých vědeckých pracovníků Univerzity Karlovy. Spolupráce vyústila v několik desítek společných vědeckých prací, v desítku dlouhodobých a v mnoho krátkodobých pobytů našich studentů a pracovníků na jeho domovské univerzitě a v takřka tři desítky pobytů K. R. Rajagopala na Univerzitě Karlově.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.