Majáles ovládla Univerzita Karlova. Získala korunku krále i miss


7. 5. 2012; autor: H. S.; rubrika: Studenti

Symbolická červená barva Univerzity Karlovy zářila pražským majálesem. Jeho králem byl totiž zvolen Václav Havlík alias Převtělení sv. Václava. Student práv a marketingu a PR na UK tak stanul v pátek 4. května s korunou na hlavě po bok nejkrásnější dívky majálesu a studentky Pedagogické fakulty UK Lenky Volfové. Studentský festival prozářený sluncem přilákal na dvacet tisíc diváků. Podívat se přišel i rektor UK prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

Pivovar se s cenou trefil, rozdělím ji mezi studenty, usmívá se nový král

Král majálesu sv. Václav projel Prahou na koni a se symbolickým praporem UK

Studentům budu radit v krizových situacích, slibuje král UK

Univerzita Karlova má svou královnu krásy
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.