Profesor Stefano Zamagni

Profesor Stefano Zamagni se narodil v roce 1943 v Rimini /Itálie/. Ekonomii studoval na Katolické Univerzitě v Milánu, kde také začal učit jako asistent. Ve studiích pak pokračoval na Oxford University ve Velké Británii. Poté jeho pedagogická činnost  pokračovala na Univerzitě v Parmě, a na pobočce John Hopkins University v Itálii. V roce 1979 byl jmenován řádným profesorem ekonomie na nejstarší evropské univerzitě v Boloni. Tato univerzita se pak jako alma mater stala na více než 30 let místem, kde vědecká a pedagogická činnost profesora Zamagniho došla největšího uznání, a kde je aktivně činný dodnes. Během profesní kariéry zastával profesor Zamagni i řadu akademických funkcí,  v letech devadesátých jako viceprezident Italské ekonomické asociace a jako děkan Fakulty ekonomie. Jako visiting profesor působil profesor Zamagni také dvě desetiletí na Bocconi Univerzitě v Miláně.     

Profesor Zamagni patří mezi přední evropské ekonomy. Je autorem či spoluautorem 17 knih a podílel se na edicích  dalších 30 knih. Jeho výzkumný záběr je velmi široký a zahrnuje kromě klasických oborů mikro-makro a mezinárodní ekonomie i velice specifické průniky ekonomie s ostatními disciplinami pěstovanými na fakultách sociálních a humanitních věd, zejména v jejich etické dimenzi, včetně perspektivy sociálního učení katolické církve.

Výjimečné postavení v díle profesora Zamagniho zaujímají dějiny ekonomického myšlení, a jeho působení v poradním orgánu Centra pro Historii ekonomie při King´s College na Cambridge University. Jeho „History of Economic Thought“ /spolu s E.Screpantim/, vyšla již ve dvou vydáních a byla přeložena do několika dalších jazyků. Hluboká znalost ekonomických teorií přinesla profesoru Zamagnimu uznání mezinárodní ekonomické obce za jeho studii o poučení z krize a varování do budoucna, publikovanou v „International Review of Economics“ /2009/. 

Profesor Stefano Zamagni svým dílem přispívá k proměně paradigmatu ekonomické teorie, je průkopníkem nové, lidštější ekonomie, jež dává naději na návrat důvěry, jejíž nedostatečnost všichni tak bolestně pociťujeme.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.