Příští rok budeme první, slibuje kormidelnice Sára Víchová

4. 6. 2012; autor: P.K.; rubrika: i-Forum informuje

Stylové anglické počasí doprovázelo páteční souboj klasického ostrovního sportovního klání univerzitních osmiveslic. V napínavém finišovém souboji 1. června vybojovala v Primátorkách první místo osma České zemědělské univerzity, těsně sledovaná lodí Českého vysokého technického učení. Posádka UK si letos dojela pro bronzovou medaili.

„Kormidlovat bylo dnes docela těžké, protože byly velké vlny, rozpršelo se, ale na kluky si nemohu vůbec stěžovat, jeli skvěle,“ pochválila posádku UK její osvědčená kormidelnice Sára Víchová. Studentka 3. lékařské fakulty UK, která letos vyhrála Akademické mistrovství ČR ve veslování na trenažéru, vidí šance posádky UK optimisticky: „Loni jsme měli druhé místo, letos třetí, tak chybí jen to první, takže příště to klapne.“

Posádka osmy se na start kilometrového závodu dostavila oproti původnímu plánu v pozměněné sestavě. Z loňského týmu zůstal pouze Miroslav Holeček, Karel Mocek, Josef Lukš a Martin Hladík. Marka Doseděla, Matěje Chytila, Jiřího Felixe a Lukáše Richarda nahradil Michal Vabroušek, Jan Imlauf, Ondřej Hladík a Václav Zitta.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.