Zobrazení šoa v literatuře, divadle a filmu ve střední Evropě: v 70. a 80. letech 20. století

PRAŽSKÉ CENTRUM ŽIDOVSKÝCH STUDIÍ FILOZOFICKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY V PRAZEA ÚSTAV PRO ČESKOU LITERATURU AV ČR VÁS SRDEČNĚ ZVOU NA IV. MEZINÁRODNÍ WORKSHOP ZOBRAZENÍ ŠOA V LITERATUŘE, DIVADLE A FILMU VE STŘEDNÍ EVROPĚ: v 70. a 80. LETECH 20. STOLETÍ  ve dnech 21.–22. června 2012.

Workshop navazuje na tradici předchozích setkání v Gießenu, Łódzi a Praze. Bude se zabývat tématem holokaustu/šoa v literatuře a v jiných uměleckých médiích v 70. a 80. letech 20. století. Jednací jazyky: angličtina a němčina.

Vstup bez konferenčního poplatku, zájemci vítáni 

Pozvánka

AbstraktyPosluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.