Přírodovědecká fakulta zahájila druhý ročník táborů pro malé badatele

9. 7. 2012; autor: Lucie Kettnerová; rubrika: i-Forum informuje

Děti s vyjukanými obličeji vcházejí do posluchárny Přírodovědecké fakulty UK ve Viničné ulici. Losují si značku, která určí, kde bude jejich místo, a jdou se posadit. Některé není za stoly téměř ani vidět, všechny však napjatě očekávají, co se bude dít. Je pondělí 9. července, 8 hodin ráno a právě začíná první den prvního turnusu příměstského tábora pro malé Přírodovědce.

Když vypsala Přírodovědecká fakulta UK termíny na příměstské i pobytové tábory, strhla se lavina zájmu. Organizátoři totiž opět nabídli pestrý program zaměřený na biologii, chemii či geografii uzpůsobený různým věkovým skupinám účastníků. Tábory jsou navíc zdarma, a to včetně celodenního stravování.

Dětem se po celou dobu věnují nejenom pracovníci fakulty, ale i řada studentů, či spíše studentek, které se rozhodly trávit svůj volný čas nikoliv někde u vody nebo na výletě, ale v Praze s malými Přírodovědci. První den tak táborníkům při výzkumech pomáhaly například absolventky hydrobiologie či zoologie nebo studentky imunologie, biomedicíny či didaktických oborů. Pro některé je to zpestřením jejich práce v laboratoři, jiné se různých táborů nebo soustředění účastní pravidelně. „Když jsou děti motivované a baví je to, je to krásná práce i pro nás,“ shrnuje dojmy jedna ze studentek.

Pondělní den byl zasvěcený biologii. „Děti dnes seznámíme s mikroskopy a vyzkouší si kultivování z povrchu. Odpoledne se pak přesuneme do Hrdličkova muzea, kde máme rozkládací kostru a děti si zkusí ji správně složit. Předvedeme jim také, jak funguje modelování obličeje podle lebky,“ popisuje vedoucí tábora RNDr. Alena Morávková, Ph.D.

V úterý na biologické téma děti navážou prohlídkou Botanické zahrady Na Slupi. Asi nejvíce se malí táborníci těší na středu, kdy se vyráží do Prokopského údolí hledat zkameněliny. Kladívko si každý s sebou ponese v batůžku a podle Tomáše Pinkra, hlavního vedoucího tábora, si nějaký úlovek určitě odnesou všichni účastníci. Na čtvrtek připravili organizátoři program z oboru chemie, pátek je zaměřený na geografii.

Tábory jsou realizovány v rámci IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.