Zemřel bývalý prorektor UK a významný sociolog profesor Miloslav Petrusek

20. 8. 2012; autor: red; rubrika: i-Forum informuje

Univerzita Karlova s politováním oznamuje smutnou zprávu, že včera v neděli 19. 8. 2012 zemřel ve věku nedožitých 76 let prof. PhDr. Miloslav Petrusek, CSc. Nejen akademická obec UK, ale i široká veřejnost si budou pana profesora pamatovat jako nesmírně vzdělaného, skromného a kultivovaného člověka, který měl velký talent předávat své znalosti dalším generacím. Člověka osobně statečného, neslevujícího ze svých zásad mravnosti a hodnot.

Jeho přednášky, publikace i každé jednotlivé setkání s ním byly velkým zážitkem. Své práci pedagoga i vědce věnoval nesmírně velké množství energie, píle a entuziazmu. Vždy dokázal okořenit své promluvy i humorem a  bez nadsázky lze říci, že byl milován jak svými kolegy, tak studenty.

Prof. Miloslav Petrusek je  plným právem pokládán za jednoho z nejvýznamnějších sociologů. Stranou by však neměly zůstat ani jeho nepopiratelné zásluhy, kterými přispěl zejména  v porevolučních letech k rozvoji Fakulty sociálních věd i  celé Univerzity Karlovy. V letech 1991–1997 působil jako děkan FSV UK, v letech 1997–2000 byl prorektorem UK pro studijní záležitosti.

Ztráta osobnosti prof. Petruska je nenahraditelná.

Čest jeho památce!Poslední rozloučení s panem profesorem Miloslavem Petruskem se koná ve středu 29. srpna ve 13 hodin ve Velké obřadní síni ve Strašnicích.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.