Proudy zapojeny, akademický rok zahájen

Areál kolejí Jižní Město se včera do pozdních nočních hodin otřásal v základech. Probíhal tu multimediální festival Proudy, který si vytyčil založit novou tradici zahajování akademického roku. Akce byla pro všechny návštěvníky zdarma, pozdravit studenty a „zapojit“ Proudy přišel i rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

„Věříme, že za progresivním vývojem lidstva stála touha po pokroku a prosociální chování jedince. Proto jsme se rozhodli spojit zajímavé reprezentanty naší éry a společně vytvořit tradici pro generaci Y a Z. Tradici, která nebude pouhým festivalem, ale pamětí naší doby,“ představili svou vizi organizátoři.

Festival byl vystavěn na třech pilířích – hudbě, technologiích a studentech. Protože počasí organizátorům přálo, o studenty nouze nebyla. Hudební vystoupení se odehrávala na třech pódiích a největším lákadlem bylo vystoupení populárních kapel Prago Union a Skyline. Velký prostor byl věnován moderním technologiím. V tzv. Digital Playground dostaly příležitost k prezentaci firmy se špičkovými technologickými produkty i univerzitní týmy s výsledky svých vývojových projektů a start-upy. Zejména nastupující prváky se pak snažili oslovit studentské spolky jednotlivých vysokých škol.

Kolem 20. hodiny byl program na chvíli přerušen, aby rektoři ČZU, ČVUT, UK, VŠE a VŠCHT a primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda studenty pozdravili a popřáli jim mnoho úspěchů v novém akademickém roce. Pak už každá z pozvaných osobností zapojila jeden z kabelů a festival Proudy byl oficiálně „zapnut“.








Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování




Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.