Rektor UK přijal stipendisty Fulbrightova programu

U příležitosti zahájení nového akademického roku rektor UK prof. Václav Hampl přivítal ve středu 3. října zástupce amerických stipendistů Fulbrightova programu. V roce 2012/2013 budou na Univerzitě Karlově díky americké podpoře působit tři profesoři a tři studentky.

Přijetí se zúčastnili profesoři Michael Kraus a David Edwards. Zatímco profesor Kraus bude po celý rok přednášet politologii na Fakultě sociálních věd, jeho kolega, antropolog a přední odborník na Afghánistán, bude v zimním semestru působit na Fakultě humanitních studií, kde ho v letním semestru vystřídá profesor psychologie Edward Bright.

V Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty UK se české hudbě 19. a 20. století budou věnovat americké studentky Emma McCulloughová a Grace Elaine Osborneová. Třetí stipendistka programu, bioložka Rene Millerová, bude pokračovat ve výzkumu na Přírodovědecké fakultě.

Cílem Fulbrightova programu je napomoci rozvoji oborů díky přenosu znalostí do České republiky, získání odborných kontaktů a v neposlední řadě také prohloubení vzájemného porozumění mezi ČR a USA. V letošním školním roce získalo podporu vládního Fulbrightova programu 38 stipendistů z celé České republiky. Počet českých stipendistů podpořených od založení Fulbrightova komise v roce 1991 se letos vyšplhal na 718.

Posláním Komise J. Williama Fulbrighta je podpora vzájemného porozumění mezi občany České republiky a USA prostřednictvím vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn. Komise za tímto účelem spravuje česko-americký program vládních stipendií a poskytuje informační a poradenské služby pro zájemce o studium v USA. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.