Pokyny pro autory

iForum je oficiálním časopisem Univerzity Karlovy. Redakce si vyhrazuje právo rozhodovat o zařazení zaslaného textu do časopisu. Časopis neuveřejňuje texty již publikované nebo zadané k publikaci v jiném periodiku.

Časopis se zaměřuje nejen na akademickou obec, ale i na širší veřejnost, a proto by se zveřejňované texty měly psát populárně-vědeckým stylem.

Články upravené podle následujících redakčních předpisů zasílejte redakci vždy v elektronické podobě na e-mailovou adresu iforum@cuni.cz. Do e-mailu uveďte celý akademický titul a kontakt pro případ, že by redakce s Vámi potřebovala text konzultovat.

Texty mají po formální stránce splňovat následující kritéria:

Formát: redakce přijímá texty v elektronické podobě ve formátu .doc, docx. a rtf

Titulek: max. 60 znaků s mezerami

Perex: max. 500 znaků s mezerami (max. 5 úvodních vět obsahujících informaci, o čem bude článek pojednávat, a formulovaných tak, že se čtenář dozví nejdůležitější informace z textu).

Článek: max. 4500 znaků s mezerami; u rozhovoru max. 6500 znaků s mezerami

Informace v článku řadíme podle důležitosti.

Součástí článku je prezentace autora (stručný životopis obsahující téma vědeckého zaměření a hlavní publikace) s aktivním odkazem na katedru (jméno a příjmení včetně akademických titulů, telefonické a e-mailové spojení, název a adresa pracoviště).

Redakční úpravy: Článek prochází redakční úpravou včetně jazykové korektury. Redakce si vyhrazuje právo na finální úpravu textu.

Ilustrační materiál: Autor článku zodpovídá za vlastnictví autorských práv k ilustračnímu materiálu. Obrázky ani grafy nevkládejte do textového editoru, ale pošlete je redakci jako jednotlivé samostatné soubory s popisky.

Soubory větší než 10 MB posílejte redakci přes internetové úschovny. Redakce upřednostňuje soubory zasílané ve formátu JPG. Minimální šířka fotografie je 700 pixelů.

Nevyžádané rukopisy redakce nevrací.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.