Skupina Asonance zahájila cyklus Akademické rezonance

17. 10. 2012; autor: red.; rubrika: i-Forum informuje

Hudební projekt s názvem Akademické rezonance včera zahájil rektor UK prof. Václav Hampl na Matematicko-fyzikální fakultě UK. V rámci cyklu koncertů chce rektor představit univerzitní veřejnosti hudební skupiny a soubory, jejichž členové na UK působí, studovali nebo studují. Na prvním koncertu vystoupila folk-rocková legenda skupina Asonance, jejíž vedoucí, Jan Lašťovička pracuje v Ústavu imunologie 2. LF UK a na MFF UK působí profesor Luboš Pick a jako proděkan pro matematickou sekci docent Mirko Rokyta.

Při podrobnější analýze a přípravě tohoto unikátního cyklu se ukázalo, že na UK máme v současnosti více jak 70 kapel, pěveckých sborů a sólových interpretů ze 12ti z celkem 17 fakult. Hudebníci a muzikanti vycházejí převážně z řad studentů nebo pedagogů, společně vytvářejí organickou a osvěžující součást života univerzity.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.