Skupina Asonance zahájila cyklus Akademické rezonance

17. 10. 2012; autor: red.; rubrika: i-Forum informuje

Hudební projekt s názvem Akademické rezonance včera zahájil rektor UK prof. Václav Hampl na Matematicko-fyzikální fakultě UK. V rámci cyklu koncertů chce rektor představit univerzitní veřejnosti hudební skupiny a soubory, jejichž členové na UK působí, studovali nebo studují. Na prvním koncertu vystoupila folk-rocková legenda skupina Asonance, jejíž vedoucí, Jan Lašťovička pracuje v Ústavu imunologie 2. LF UK a na MFF UK působí profesor Luboš Pick a jako proděkan pro matematickou sekci docent Mirko Rokyta.

Při podrobnější analýze a přípravě tohoto unikátního cyklu se ukázalo, že na UK máme v současnosti více jak 70 kapel, pěveckých sborů a sólových interpretů ze 12ti z celkem 17 fakult. Hudebníci a muzikanti vycházejí převážně z řad studentů nebo pedagogů, společně vytvářejí organickou a osvěžující součást života univerzity.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.