Rektor Univerzity Karlovy si vyzkoušel, jaké to je být na vozíčku

17. 10. 2012; autor: P. K.; rubrika: i-Forum informuje

Svou obvyklou trasu neobvykle na vozíku. Tak dnes rektor UK prof. Václav Hampl absolvoval přejezd ze své mateřské 2. lékařské fakulty na rektorát UK. Přidal se tak k desítkám účastníku projektu Jedeme v tom s vámi. Na trase jej doprovázela Karolína Chloubová, která je k invalidnímu vozíku připoutaná již od dětství a v současné době studuje na Pedagogické fakultě UK.

„Když jsem v budově univerzity, tak už jsem šťastná,“ okomentovala studentka své problémy s pražskou dopravou. Zatímco cesta metrem by ji na univerzitu trvala několik minut, musí vzhledem k absenci bezbariérových výstupů z metra trávit desítky minut v tramvajích. Jak velký problém představuje nedostatek informací o bezbariérových ostrůvcích pražské dopravy pro vozíčkáře, se po cestě přesvědčil i rektor UK. „Akce má hluboký smysl v odbourávání bariéry mezi hendikepovanými a těmi, kteří si nedovedou představit, jakým situacím lidé na vozíku denně čelí,“ řekl prof. Václav Hampl, rektor Univerzity Karlovy, po dojetí do cíle.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.