Rektor Univerzity Karlovy si vyzkoušel, jaké to je být na vozíčku

17. 10. 2012; autor: P. K.; rubrika: i-Forum informuje

Svou obvyklou trasu neobvykle na vozíku. Tak dnes rektor UK prof. Václav Hampl absolvoval přejezd ze své mateřské 2. lékařské fakulty na rektorát UK. Přidal se tak k desítkám účastníku projektu Jedeme v tom s vámi. Na trase jej doprovázela Karolína Chloubová, která je k invalidnímu vozíku připoutaná již od dětství a v současné době studuje na Pedagogické fakultě UK.

„Když jsem v budově univerzity, tak už jsem šťastná,“ okomentovala studentka své problémy s pražskou dopravou. Zatímco cesta metrem by ji na univerzitu trvala několik minut, musí vzhledem k absenci bezbariérových výstupů z metra trávit desítky minut v tramvajích. Jak velký problém představuje nedostatek informací o bezbariérových ostrůvcích pražské dopravy pro vozíčkáře, se po cestě přesvědčil i rektor UK. „Akce má hluboký smysl v odbourávání bariéry mezi hendikepovanými a těmi, kteří si nedovedou představit, jakým situacím lidé na vozíku denně čelí,“ řekl prof. Václav Hampl, rektor Univerzity Karlovy, po dojetí do cíle.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.