Usnesení zasedání Komory rektorů veřejných a státních vysokých škol České konference rektorů

1. Komora rektorů veřejných a státních vysokých škol ČKR bere na vědomí informaci náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro výzkum a vysoké školství Mgr. et Mgr. Tomáše Hrudy o oblastech, kterými se má zabývat novela zákona o vysokých školách.

2. Komora veřejných a státních vysokých škol ČKR vítá legislativní snahu vedoucí k vyšší úrovni vysokoškolského vzdělání, neboť zvýšení jeho kvality je zásadním cílem ČKR. Komora veřejných a státních vysokých škol ČKR proto také vítá, že návrhy změn zákona o vysokých školách budou doprovázeny kvalitativním popisem cílů, jichž se má novelou dosáhnout.

3. Komora veřejných a státních vysokých škol ČKR ve smyslu platného zákona o vysokých školách předpokládá, že dojde ke spolupráci s relevantní pracovní skupinou ČKR při konzultacích během všech etap přípravy novely, stejně jako k předložení paragrafového znění novely ČKR v předstihu před rozesláním k řádnému připomínkovému řízení.

V Praze dne 16. listopadu 2012

Za Komoru rektorů veřejných a státních vysokých škol ČKR

předseda Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.