Vzpomínková slavnost k výročí 17. listopadu

Zástupci akademických obcí a prezident České republiky Václav Klaus si 17. listopadu na pietním shromáždění u Hlávkovy koleje připomněli studentské protesty proti totalitě. Václav Klaus při té příležitosti varoval před ztrátou historické paměti národa.

Prezident Václav Klaus upozornil, že se na vzpomínkové akci před Hlávkovou kolejí objevují stále stejné tváře. Stejně jako v předchozích letech vyslovil přání, aby si statečnost studentů z let 1939 a 1989 připomínalo více mladých lidí.

Prezident Klaus po pietním aktu zahájil v Hlávkově koleji výstavu Dějiny z nedaleka. Expozice protinacistického a protiválečného díla Josefa Čapka je sestavena z majetku Čapkovy společnosti v německém Hagenu.

Vzpomínkovou slavnost k výročí 17. listopadu pořádá každoročně Hlávkovo nadání společně s Českým svazem bojovníků za svobodu před budovou Hlávkovy koleje v Jenštejnské ulici.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.