Přírodovědci vydávají časopis. První číslo zavede čtenáře za dinosaury

Je to právě rok, co Přírodovědecká fakulta UK rozjela projekt Přírodovědci.cz, který má dětem i dospělým ukázat, že věda není žádná nuda, ale i velké dobrodružství. Letos v listopadu navíc Přírodovědci začali vydávat i speciální magazín.

Časopis bude vycházet jednou za čtvrt roku a věnovat se bude vždy jednomu ústřednímu tématu. Z obálky prvního vydání tak na čtenáře vykukují přežvykující pravěcí ještěři, první číslo totiž nese název Pravěk v českých zemích.

Redakce pro čtenáře připravuje vedle tematických článků či rozhovorů s vědci Přírodovědecké fakulty třeba i tipy na knižní novinky. „Představíme vám naše nové publikace, každé číslo obsahuje tipy na zajímavé výlety dle daného ročního období anebo návody na domácí experimenty a pokusy, jejichž suroviny, chemikálie a pomůcky budete mít stoprocentně doma,“ usmívá se Alexandra Hroncová z Oddělení vnějších vztahů Přírodovědecké fakulty. Součástí prvního čísla je navíc i mapa českých paleontologických nalezišť.

Ti, kdo se zaregistrují na www.Prirodovedci.cz, si mohou na internetu přečíst rozšířenou verzi magazínu nebo si prohlédnout zajímavé tematické fotogalerie.

Kdo dává přednost tištěné podobě časopisu, může si jej vyzvednout v některé z budov Přírodovědecké fakulty na pražském Albertově. Druhou možností je zastavit se pro něj v Informačně-poradenském centru UK v Celetné ulici. Časopis je k dostání zdarma. Jen ti, kdo chtějí dostávat magazín až domů do schránky, musí si jej na rok předplatit za 109 korun.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.