O historii slavných žitavských postních pláten pohovoří německý historik Volker Dudeck

Centrum teologie a umění při Katolické teologické fakultě UK spolupořádá sérii přednášek pojmenovanou Tváře Krista 20. století. Další z nich se uskuteční v pondělí 11. března 2013, kdy od 19.30 pohovoří Dr. Volker Dudeck z Německa. Historik umění a někdejší ředitel Žitavských zemských muzeí představí veřejnosti slavná žitavská postní plátna. Jeho přednáška se koná v kapli sv. Zdislavy, kde je umístěna i kopie tzv. Malého žitavského postního plátna.

Začátek akce

11. 3. 2013; 19:30

Konec akce

11. 3. 2013; 21:00

Místo konání akce

Kaple sv. Zdislavy v kostele kláštera dominikánů u Sv. Jiljí, Husova 8, Staré Město, Praha 1

Druh akce

Přednáška

Program

Tváře Krista 20. století

Organizátor

Centrum teologie a umění při Katolické teologické fakultě UK

Cílová skupina

Akademická obec i veřejnost
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.