3. LF • foto: 3. LF • 1. března 2013

MUDr. Radek Kaiser, Ph.D. obdržel Mimořádnou cenu rektora Univerzity Karlovy

Lékař Neurochirurgické kliniky 3. LF UK a FNKV, MUDr. Radek Kaiser, Ph.D., obdržel Mimořádnou cenu rektora Univerzity Karlovy za dosažení mimořádných výsledků v průběhu studia v oblasti vědy či výzkumu. Cena mu bude předána 28. 2. 2013 na zasedání Vědecké rady UK.

MUDr. Kaiser promoval na 1. LF UK v roce 2007. V roce 2005 absolvoval semestrální pobyt v Düsseldorfu, v dalších letech klinické stáže ve Vídni, Chartúmu, Glasgowě a Londýně. V květnu 2012 obhájil všemi hlasy dizertační práci a na 3. LF UK získal titul Ph.D. Nyní pracuje šestým rokem na Neurochirurgické klinice 3. LF jako sekundární lékař a odborný asistent.

Během svého postgraduálního studia kombinoval jak výzkum klinický, tak i experimentální. Doposud publikoval 28 prací, přičemž 19 z nich je v časopisech s IF. Celkový IF je 24,148. V loňském roce zvítězil v PGS sekci Studentské vědecké konference 3. LF UK, předloni obdržel 3. místo. Je držitelem Ceny Josefa Hlávky pro nejlepší studenty vysokých škol. V roce 2012 spoluorganizoval Central European Neurosurgical Society Meeting  a Joint Meeting of the Congress of Neurological Surgeons of USA v Praze. Výsledky, na kterých se podílel, jsou již nyní použitelné v praxi a znamenají významný posun v chirurgii periferních nervů.

Předmětem zájmu Dr. Kaisera je poranění periferních nervů, zejména plexus brachialis. Vědecké výsledky byly publikovány v nejprestižnějších světových neurochirurgických časopisech a na několika zahraničních sjezdech. Z recenzních i diskuzních ohlasů vyplývá, že tyto výsledky mohou radikálně změnit scénář chirurgické léčby poranění pažní nervové pleteně a výrazně tak zlepšit prognózu těchto těžkých úrazů. Experimentální práce jsou nadějí na zlepšení možností léčby v budoucnu. Epidemiologické studie přinesly zcela nové poznatky o etiopatogenezi těchto zranění a mohou výrazně urychlit jejich diagnostiku a léčbu.Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.