Profesor Hynie obdržel pamětní medaili Univerzity Karlovy

Ve čtvrtek 28. března byla na vědecké radě UK udělena zlatá pamětní medaile Univerzity Karlovy v Praze prof. MUDr. Sixtovi Hyniemu, DrSc., při příležitosti jeho významného životního jubilea. Medaili převzal z rukou rektora UK profesora Václava Hampla za zásluhy o rozvoj lékařských věd v oboru farmakologie a propagaci české vědy v zahraničí.

Profesor Sixtus Hynie převzal z rukou rektora UK profesora Václava Hampla medaili za zásluhy o rozvoj lékařských věd v oboru farmakologie a propagaci české vědy v zahraničí

Profesor Sixtus Hynie převzal z rukou rektora UK profesora Václava Hampla medaili za zásluhy o rozvoj lékařských věd v oboru farmakologie a propagaci české vědy v zahraničí

„Prof. MUDr. Sixtus Hynie, DrSc., jehož práce a vědecká činnost jsou uznávány nejen u nás, ale i v zahraničí, patří mezi významné osobnosti univerzity, které svým působením v oblasti vědecké i pedagogické přispívají nepochybně k jejímu rozvoji a dobrému jménu,“ odůvodnil návrh na udělení medaile profesor Aleksi Šedo, děkan 1. lékařské fakulty UK.

Prof. MUDr. Sixtus Hynie, DrSc., promoval v roce 1958 na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze, v roce 1963 obhájil a získal vědeckou hodnost kandidáta lékařských věd, v r. 1968 habilitoval v oboru farmakologie, v roce 1976 byl jmenován docentem, v roce 1978 získal vědeckou hodnost doktora lékařských věd a v roce 1985 byl jmenován profesorem pro obor farmakologie.

V letech 1958–1961 působil prof. MUDr. Sixtus Hynie, DrSc., ve Farmakologickém ústavu 1. LF UK jako asistent, od roku 1961–1968 jako odborný asistent, v letech 1968–1985 jako docent a od r. 1985 jako profesor. Od r. 1990–1997 byl přednostou Farmakologického ústavu 1. LF UK, nyní pracuje jako profesor v Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky 1. LF UK a VFN.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.