‹  Duben 2018  ›

Ne
1
PoÚtStČtSoNe
2345678
PoÚtStČtSoNe
9101112131415
PoÚtStČtSoNe
16171819202122
PoÚtStČtSoNe
23242526272829
Po
30

10. května 2017 – 27. května 2018

Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně.

Výstava na téma "Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně" Národního technického muzea vznikla ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou. Přijďte se podívat.


13. dubna 2018 – 31. května 2018

Empirický výzkum na podporu veřejných politik

Zpracování empirické studie dopadů veřejných politik v ČR (policy study). IDEA podpoří zpracování studie finančně, odborným dohledem, finální produkcí a veřejnou prezentací. Východiskem pro studii může, ale nemusí být již existující studentská práce nebo jiný vědecký výzkum. ...


23. dubna 2018

Možnosti studia ve Skandinávii

Seminář nabízíme všem studentům a studentkám UK, kteří by rádi během svého studia vyjeli na zkušenou do Norska, Švédska, Finska či Dánska. Hosty semináře budou mj. zástupkyně Dánského velvyslanectví v Praze.


23. dubna 2018

Hostovská přednáška na ETF: prof. Joel S. Kaminsky

Srdečně zveme na hostovskou přednášku, kterou prosloví

Prof. Joel S. Kaminsky, Morningstar Professor of Jewish Studies and Professor of Religion na Smith College, Northampton (Massachusetts, USA)

»Would You Impugn My Justice?« A Nuanced Approach to the Hebrew Bible's Theology of Divine Recompense

»Chcete snad zpochybnit mou spravedlnost?« Diferencovaný přístup k teologii Boží odplaty v Hebrejské Bibli


24. dubna 2018

Přednáška Petera Trawnyho: Marxovo pojetí revoluce

Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii při FHS UK srdečně zvou na přednášky zahraničního hosta profesora Petera Trawnyho. První přednáška se uskuteční v úterý 24. dubna od 18:30 a bude věnována 200. jubileu narození Karla Marxe a konkrétně Marxovu pojetí revoluce.


25. dubna 2018

Přednáška Petera Trawnyho o Heiddegerovi

Centrum fenomenologického výzkumu a Společnost pro filosofickou antropologii při FHS UK srdečně zvou na přednášky zahraničního hosta profesora Petera Trawnyho. Druhá přednáška se uskuteční ve středu 25. dubna od 18:30 a bude věnována četbě a interpretaci textů Martina Heideggera.


26. dubna 2018

Doktorandská konference Nevidíme, co nevíme

Mezinárodní konference je určena všem českým i zahraničním studentům doktorských programů denního i dálkového studia teologie, dějin, dějin umění, literatury, hudby i dalších kulturně historických oborů.


26. dubna 2018

Jak poznat skrytou reklamu na sociálních médiích

Dokážete poznat skrytou reklamu na sociálních médiích? A je reklama ve tvorbě youtuberů, blogerů nebo na sociálních sítích snadno rozpoznatelná, nebo k tomu je třeba mít speciální know-how? Jaké jsou marketingové strategie značek, které prostor na sociálních médiích využívají? Není to neetické, když uživateli jsou hlavně děti a dospívající? A je reklama na sociálních médiích nějak (samo)regulovaná?


3. května 2018

Stres Management aneb jak zvládat stresové situace

Záměrem tohoto semináře je pochopit souvislosti mezi stresem, zdroji naší energie a možnostmi zátěžové situace zvládat. Seminář zahrnuje jak teoretickou část o příčinách, projevech a prevenci stresu, tak praktickou část.


3. května 2018

Seminář Možnosti studia v Austrálii a na Novém Zélandě

Na zahraniční studijní pobyt můžete vyrazit nejen do Evropy či USA. Přijďte se dozvědět více o tom, jak(é je to) studovat v některých z méně obvyklých, o to však zajímavějších a lákavějších světových destinací! Tentokrát se zaměříme na Austrálii a Nový Zéland.


3. května 2018

Specializovaný seminář z oboru kurátorství a znalectví VI

Přijďte na specializovaný seminář, tentokrát na téma Znalectví grafiky. Přednáší PhDr. Radim Vondráček. Seminář se koná od 15.30 v učebně P10.


10. května 2018 – 11. května 2018

Paragone 2018

Soutěž vznikla v roce 2014 na Katedře dějin umění Palackého univerzity v Olomouci, v roce 2015 ji hostil Seminář dějin umění Masarykovy univerzity v Brně a v příštích letech bude putovat po dalších uměnovědných katedrách. Nominovaní studenti dějin umění z celé republiky mají možnost v jednotlivých příspěvcích představit témata svých obhájených bakalářských či neobhájených magisterských prací, případně taková, jež souvisejí s jejich aktuálním výzkumem. Hodnocení přináleží odborné porotě složené z vyučujících jednotlivých kateder. Soutěž se v tomto roce uskuteční v Praze.


11. května 2018

Výroční koncert VUS UK

V pátek 11. 5. 2018 v Dvořákově síni pražského Rudolfina oslaví VUS UK 70 let své existence. V rámci koncertu soubor slavnostně představí i nově vznikající CD s duchovní sborovou hudbou Zdeňka Lukáše a Petra Ebena, jejichž hudba a vzpomínka na ně vyplní první půli koncertního večera. V druhé půli zazní jedna z nejkrásnějších skladeb českého skladatele Antonína Tučapského, kantáta pro smíšený sbor, orchestr a sóla, Stabat Mater.


18. května 2018 – 20. května 2018

Základní kurz in-line bruslení

Výuka je zaměřena na nácvik i zdokonalování techniky jízdy, využití herních programů při výuce na in-line bruslích a kondiční přípravu, určenou pro rozvoj všech pohybových schopností. Absolventi kurzu by měli být schopni naučit správnou a bezpečnou techniku, aplikovat program na in-line bruslích v rámci pohybových aktivit u různých věkových kategoriích v programech školní tělesné výchovy i u sportovců v různých sportovních odvětvích.


22. května 2018

Přednáška dr. Aleny Markové: Zákulisí psaní dějin

Pracoviště historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK v rámci předmětu Historicko-sociologické konfrontace srdečně zve na přednášku s názvem „Zákulisí psaní dějin“, kterou přednese dr. Alena Marková.


25. května 2018 – 27. května 2018

KURZ: Profesní kvalifikace Plavčík

Cílem kurzu je vyškolit účastníky k výkonu povolání Plavčíka, který zajišťuje prevenci, bezpečnost a první pomoc na bazénech, koupalištích, aquaparcích a střežených vodních plochách v souladu s aktuálními právními normami ČR
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.