Malí permoníci stříbro nenašli, přivezli si však ortorulu

Celý minulý víkend mohly děti ve věku od 8 do 12 let, které jsou registrovány v projektu Přírodovědci, prolézat doly, pátrat po stříbře a hledat minerály. O malé permoníky se po celou dobu staraly osoby nejpovolanější – odborníci z geologické sekce Přírodovědecké fakulty UK.

Akce byla zajištěna s plným servisem, v pátek rodiče odevzdali své potomky na pražském Albertově, kde fakulta sídlí, a v neděli si je tu vyzvedli. Cena 550 Kč zahrnovala dopravu, ubytování, stravu, vstupy do objektů i zapůjčení bezpečnostních součástí oděvu a nezbytných geologických kladívek.

„Geologická výprava Permonický víkend, která je novou výjezdní aktivitou popularizačního projektu Přírodovědci.cz, je z hlediska odborného interaktivního programu dotovaná přímo Přírodovědeckou fakultou. Ta ji – stejně jako všechny ostatní akce zaměřené na podporu zájmu o přírodovědné obory – financuje ze svých vlastních prostředků. Vynaložené prostředky se ale odrážejí ve stále se zvětšujícím zájmu dětí a jejich rodičů o chvíle strávené s vědou,“ říká Ing. Kateřina Tušková z oddělení vnějších vztahů PřF UK. „V tuto chvíli má projekt Přírodovědci.cz více než tři tisíce registrovaných uživatelů z celé České republiky a chystá se expandovat i do mimopražských lokalit.“

Aby to výprava malých permoníků měla do chodeb stříbrných dolů jen kousek, ubytovala se jen kousek u Kutné Hory. Program byl opravdu nabitý – návštěva Českého muzea stříbra a chrámu svaté Barbory, komentovaná prohlídka dolu a hlavně výprava do lomu Markovice, kde si mohly děti nasbírat zajímavé minerály, hlavně ortorulu.

„Děti i rodiče byli z Permonického víkendu naprosto nadšení, takže předpokládáme, že tuto akci ještě zopakujeme,“ slibuje dalším zájemcům Kateřina Tušková.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.