17. května 2013

Vyjádření rektora Univerzity Karlovy (reakce na zprávu ČTK)

V reakci na nejnovější zprávu ČTK* musím kategoricky odmítnout spekulace o tom, že by hlediskem pro jmenování či nejmenování profesorem mohla snad být stanoviska k církevním restitucím, více či méně liberální názory či dokonce sexuální orientace.

Dále, pokud pan prezident opravdu prohlásil, že důvody údajného nejmenování doc. Putny profesorem nyní nezveřejní, protože by  ho tím ponížil, musím předpokládat, že se tyto důvody týkají nějakého skutečně závažného morálního pochybení. V opačném případě by nešlo o nic jiného, než o naprosto nepřijatelný mocenský zásah do akademické obce a vnášení nejhorších aspektů politiky do sfér, kde mají rozhodovat čistě odborná hlediska.

Protože o žádném etickém pochybení doc. Putny ani já, ani Vědecká rada Univerzity Karlovy, ale nepochybně ani profesoři z univerzit v kalifornském Berkley, německém Regensburgu a dánském Aarhusu, kteří profesorské řízení doc. Putny doporučili, nic nevíme, věřím, že pan prezident ještě svůj definitivní postoj zváží, a budu vyčkávat jeho odpověď.
prof. Václav Hampl


rektor Univerzity Karlovy


V Praze 17. května 2013


* Strahovský opat poděkoval Zemanovi za postoj k Putnově profesuře, datum vydání: 17/5/2013,  16.18 hod
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.