Usnesení AS UK ze dne 24. května 2013 k jmenování doc. Putny profesorem

AS UK zcela podporuje stanovisko rektora UK zveřejněné po schůzce s prezidentem Zemanem.

AS UK vyjadřuje zklamání nad tím, jak rychle dokázal ministr školství, mládeže a tělovýchovy ustoupit vnějším tlakům a navrhnout změnu v připravované novele zákona o vysokých školách. Zveřejněný záměr zásadně změnit proces jmenování profesorů je v přímém rozporu s dohodou, kterou se podařilo mezi reprezentacemi vysokých škol a ministerstvem dosáhnout. Postup ministerstva v celé kauze vyvolává pochybnosti o tom, zda bude schopno v dalším legislativním procesu hájit pracně dosažený kompromis. 

AS UK proto důrazně vyzývá, aby případné návrhy na změny legislativy upravující vysoké školství byly otevřeně projednány se zákonnými reprezentacemi vysokých škol a nebyly omezovány předem stanovenými výsledky.

AS UK podporuje usnesení AS FHS UK ze dne 23. května 2013 k okolnostem jmenování doc. Martina Putny profesorem.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.