Emeritní rektor UK Radim Palouš převzal ocenění Společnosti pro vědu a umění

První polistopadový rektor Univerzity Karlovy profesor Radim Palouš a bývalý děkan ETF UK a ředitel Centra biblických studií profesor Petr Pokorný převzali 23. května ocenění udílené Společností pro vědu a umění. Slavnostnímu aktu byl v sídle Senátu přítomen i současný rektor UK profesor Václav Hampl.

Společnost pro vědu a umění

uděluje ocenění za uměleckou a vědeckou činnost a propagaci české kultury a vědy v cizině již od roku 2002. U jejího zrodu stáli koncem 50. let významní čeští a slovenští krajané žijící v USA jako např. dirigent Rafael Kubelík a klavírista Rudolf Firkušný.

Posláním této neziskové a nepolitické organizace je navazování a udržování kontaktů mezi vědci, umělci, studenty a dalšími lidmi, kteří mají osobní, rodinný nebo profesní vztah k České republice nebo Slovensku.

Mezi letošní laureáty společnost vybrala následující osobnosti:

Prof. Marek Kopelent – hudební skladatel a vysokoškolský pedagog

Prof. Jiří Krejčík – režisér

Vladimír Morávek – režisér

Prof. PhDr. Radim Palouš, dr. h. c. – filozof, politolog a sociolog

Doc. JUDr. Petr Pithart – právník, historik, politolog a politik

Prof. ThDr. Petr Pokorný DrSc., dr. h. c. – teolog, filozof, biblista, historik a vysokoškolský pedagog

Jana Preissová – herečka

Prof. PhDr. Rostislav Švácha, CSc. – historik umění

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.