Lucie Kettnerová, 1. října 2013

Prezentujte svou diplomku „na stojáka“. Ti nejlepší si odnesou 10 tisíc korun

Trávíte hodiny nad svou diplomkou? Řešíte aktuální téma? Je vám líto, že by vaše práce měla skončit v zadním regálu knihovny? Nenechte své úsilí zapadnout! Naučte se prezentovat myšlenky, nabídněte své poznatky veřejnosti a pokuste se je přenést do praxe.

Do projektu Diplomky na stojáka se může přihlásit každý student, který má zajímavou vědeckou (bakalářkou, diplomovou či disertační) práci. Podmínkou je, že práce musí být již obhájena na akademické půdě nebo ji student obhájí tento semestr (do listopadu včetně). Vypsané kategorie jsou ekonomická, společenskovědní, technická a přírodovědná.

Uzávěrka přihlášek je 31. října.

Z přihlášených prací vybere odborná porota, kterou tvoří i zástupci Univerzity Karlovy, 16 až 20 nejzajímavějších nápadů, jejichž autoři dostanou šanci je prezentovat před veřejností. Veřejné obhajoby proběhnou v listopadu a prosinci ve večerních hodinách v Era světě (Praha 1, Jungmannovo náměstí 767).

A o co se „hraje“? Největší výhrou je dobře prezentovat svou vědeckou práci před odbornou i laickou veřejností, vítěze každé kategorie ale určitě potěší i 10 000 korun, které lze využít na studijní cestu dle vlastního výběru.O vědě a vědcích

Univerzita Karlova se dlouhodobě profiluje jako research university. Své výzkumné úspěchy představuje širší veřejnosti prostřednictvím série dokumentů o vybraných vědeckých pracovištích.

Pokračování


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.