Věda je krásná slaví páté výročí. Letos můžete soutěžit i o nejlepší vědecké video

O tom, že i věda může být krásná, přesvědčuje širokou veřejnost už pátým rokem umělecká soutěž, kterou připravuje Přírodovědecká fakulta UK. O nejlepší fotografii, ilustraci a letos poprvé i video zaznamenávající různé vědecké výzkumy mohou soutěžit všichni zaměstnanci a studenti Univerzity Karlovy a také ti, kteří jsou registrovaní v projektu Přírodovědci.cz.

Martina Nacházelová uspěla v loňském ročníku soutěže v kategorii Vědecká ilustrace s obrázkem jespáků písečných

Martina Nacházelová uspěla v loňském ročníku soutěže v kategorii Vědecká ilustrace s obrázkem jespáků písečných

Zájemci mohou přihlásit svou práci do některé z pěti soutěžních kategorií: Vědecká mikrofotografie, Vědecká fotografie, Vědecká ilustrace, Virtuální příroda (jedná se o vizualizaci molekulárních či jiných struktur, fyzikálních či chemických jevů, grafických výstupů modelů apod.) a letos nově také do kategorie Video-animace-časosběr. Příspěvky do soutěže mohou zájemci posílat až do 10. listopadu.

Všechny příspěvky posoudí – a ty nejlepší vybere – porota ve složení Martin Černý, Ivo Lukeš, Jan Valenta, Ondřej Prosický a František Weyda. Nově v porotě zasedne také jeden z největších světových expertů na pořizování a úpravy časosběrných videí, slavný německý fotograf Gunther Wegner, fotograf skupiny Mafra Jan Zatorsky, ředitel mezinárodního festivalu populárně vědeckých filmů Academia film Olomouc Jakub Korda a vědec a fotograf Viktor Sýkora.

Slavnostní vyhlášení soutěže Věda je krásná se uskuteční v pondělí 16. prosince v Karolinu u příležitosti vánočního koncertu Přírodovědecké fakulty UK.

Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.