Helena Zdráhalová • foto: http://www.ceskeakademickehry.cz/ • 1. července 2014

UK byla nejúspěšnější vysokou školou Českých akademických her. Simona Baumrtová zazářila

V Českých akademických hrách se Univerzitě Karlově dařilo. Na největší tuzemské vysokoškolské sportovní události roku obsadila díky skvělým výsledkům studentů UK první pozici v celkovém hodnocení vysokých škol. Na hrách za UK triumfovala především současná reprezentační plavecká hvězda a studentka fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK Simona Baumrtová, která získala šest prvenství v různých plaveckých disciplínách. České akademické hry se uskutečnily ve dnech 22. až 27. června v Liberci.

„Na hrách za Univerzitu Karlovu startovalo 295 studentů, měli jsme největší zastoupení ze všech 34 přihlášených vysokých škol. V celkovém hodnocení jsme získali 146 bodů a zvítězili jsme tak před druhou Masarykovou univerzitou (107,5 bodu) a třetím Vysokým učením technickým (92 bodů),“ radoval se Ing. et Mgr. Miloš Fiala, Ph.D., z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, který vedl výpravu Univerzity Karlovy.

České akademické hry jsou určené českým i zahraničním studentům tuzemských vysokých škol. Konají se vždy jednou ročně, v jejich organizaci se školy střídají. Letos se tak uskutečnily v Liberci pod taktovkou místní Technické univerzity a za podpory České asociace univerzitního sportu. Přihlásilo se více než 2000 studentů, kteří soutěžili v 31 různých sportech.

Hlavní hvězdou výpravy UK byla reprezentační plavkyně a studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Simona Baumrtová, která ovládla čtyři plavecké disciplíny a dvě soutěže plavání s ploutvemi. Výpravě UK se však dařilo i v dalších sportech, úspěšní tak byli atleti, na zlato dosáhly také ženské týmy ve volejbalu a beach volejbalu i softballu a ženské družstvo ve sportovní gymnastice, zlaté medaile si vezou z několika disciplín i šermíři, judisti, tenistka Karolína Čechová, stolní tenista Marek Obešlo a plavec Jan Kutil.

Součástí Českých akademických her byl i bohatý kulturně-zábavný program, který se konal v areálu vysokoškolských kolejí v Liberci na Harcově. Smyslem her totiž není vyvolat rivalitu mezi jednotlivými vysokými školami, ale především dát možnost studentům z celé republiky vzájemně se poznat a užít si společně strávený čas. Příští rok budou mít tuto možnost v Olomouci, kde se uskuteční už 14. ročník Českých akademických her.

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.