Humbuk

Nemají rádi škatulkování, proto o své hudbě říkají, že hrají „heavy mental country“. Ve skutečnosti jde o specifickou směs country, rock'n'rollu, folkrocku a blues. Kapela Humbuk je léty ověřené uskupení, její historie se totiž začala psát už před více než třiceti lety. Za tu dobu se v sestavě Humbuku vystřídal celý zástup muzikantů, jeho jádro však po celou dobu tvoří baskytarista Luboš Pick z Matematicko-fyzikální fakulty UK a kytarista, zpěvák a umělecký vedoucí skupiny Pavel „Carry“ Kerouš. Oba se starají i o repertoár Humbuku, dnes z nich jsou proto také zkušení textaři a v případě Pavla i hudební skladatelé. Velkou část repertoáru však tvoří také písně převzaté, vesměs s českými texty obou hudebníků. Na Matematicko-fyzikální fakultě UK působí také klávesista Humbuku Mirko Rokyta, který je navíc proděkanem pro matematickou sekci fakulty. Dalšími členy skupiny jsou bubeník Jiří „Jícha“ Grimmer a zpěvačka Blanka Živná.

Kapela Humbuk vydala dosud tři alba (chronologicky Zastav svět a pusť mě ven, Setkání po letech, Pouť nešťastný Kláry). Nedávno vyšlo také DVD se záznamem jejich tříkrálového koncertu, který se konal v refektáři Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Ve druhé polovině 80. let Humbuk dvakrát za sebou zvítězil ve finále soutěže Písně dlouhejch cest. Za čest členové skupiny považují vystoupení v Písku v roce 1990, na němž doprovázeli Michala Tučného. V roce 2013 získal Humbuk s písní Konec přátelství druhé místo v celostátním kole autorské soutěže festivalu Porta a v interpretační soutěži téhož festivalu postoupil až do celostátního finále.

Luboš Pick a Mirko Rokyta zároveň vystupují s dnes velmi známou folkovou skupinou Asonance, kterou v budoucnu také v Posluchárně UK představíme. Luboš Pick a Jiří Grimmer navíc působí i v blues-rockovém seskupení Bluesvar.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Sportovní fata morgana v centru Prahy, tak by se jinak daly nazvat tenisové kurty a volejbalová hřiště na pražském Albertově. Díky pečlivé správě Matematicko-fyzikální fakulty UK zůstala sportoviště v provozu od svého založení před druhou světovou válkou až dodnes.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.