Humbuk

Nemají rádi škatulkování, proto o své hudbě říkají, že hrají „heavy mental country“. Ve skutečnosti jde o specifickou směs country, rock'n'rollu, folkrocku a blues. Kapela Humbuk je léty ověřené uskupení, její historie se totiž začala psát už před více než třiceti lety. Za tu dobu se v sestavě Humbuku vystřídal celý zástup muzikantů, jeho jádro však po celou dobu tvoří baskytarista Luboš Pick z Matematicko-fyzikální fakulty UK a kytarista, zpěvák a umělecký vedoucí skupiny Pavel „Carry“ Kerouš. Oba se starají i o repertoár Humbuku, dnes z nich jsou proto také zkušení textaři a v případě Pavla i hudební skladatelé. Velkou část repertoáru však tvoří také písně převzaté, vesměs s českými texty obou hudebníků. Na Matematicko-fyzikální fakultě UK působí také klávesista Humbuku Mirko Rokyta, který je navíc proděkanem pro matematickou sekci fakulty. Dalšími členy skupiny jsou bubeník Jiří „Jícha“ Grimmer a zpěvačka Blanka Živná.

Kapela Humbuk vydala dosud tři alba (chronologicky Zastav svět a pusť mě ven, Setkání po letech, Pouť nešťastný Kláry). Nedávno vyšlo také DVD se záznamem jejich tříkrálového koncertu, který se konal v refektáři Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Ve druhé polovině 80. let Humbuk dvakrát za sebou zvítězil ve finále soutěže Písně dlouhejch cest. Za čest členové skupiny považují vystoupení v Písku v roce 1990, na němž doprovázeli Michala Tučného. V roce 2013 získal Humbuk s písní Konec přátelství druhé místo v celostátním kole autorské soutěže festivalu Porta a v interpretační soutěži téhož festivalu postoupil až do celostátního finále.

Luboš Pick a Mirko Rokyta zároveň vystupují s dnes velmi známou folkovou skupinou Asonance, kterou v budoucnu také v Posluchárně UK představíme. Luboš Pick a Jiří Grimmer navíc působí i v blues-rockovém seskupení Bluesvar.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.