The Chancers

Fanouškům ska netřeba představovat britsko-českou kapelu The Chancers. Nejen na české scéně působí už od roku 1998 a dnes patří i v mezinárodním měřítku mezi známé představitele tohoto žánru. Frontmanem je britský zpěvák Simon Ruffskank, kterého v současné době doprovázejí kytarista a harmonikář Marco McKee, kytarista Ondřej Horák, klávesista Pavel Homer, basák Martin Čech a bubeník Honza Vágner. Dechovou sekci uskupení tvoří trombonista Honza Novák, alt saxofonistka Daniela Marušáková a konečně tenor saxofonista a student doktorského oboru mediální studia na Fakultě sociálních věd UK Honza Vedral.

První album pojmenované Rudeboy Polka vydali The Chancers v roce 2001 a ihned se dočkali pozitivních ohlasů jak od posluchačů, tak i od kritiků. Následující alba Friendly Fire (2003), A Calling Out (2007) a Age of Rudeness (2011) postupně potvrzovala, že The Chancers patří k tomu nejlepšímu, co je dnes na tuzemské ska-scéně k slyšení. Kdo by se chtěl přesvědčit na vlastní uši, může si první dvě desky zdarma stáhnout z internetových stránek kapely nebo si na stejném místě poslední dvě alba koupit.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.