The Chancers

Fanouškům ska netřeba představovat britsko-českou kapelu The Chancers. Nejen na české scéně působí už od roku 1998 a dnes patří i v mezinárodním měřítku mezi známé představitele tohoto žánru. Frontmanem je britský zpěvák Simon Ruffskank, kterého v současné době doprovázejí kytarista a harmonikář Marco McKee, kytarista Ondřej Horák, klávesista Pavel Homer, basák Martin Čech a bubeník Honza Vágner. Dechovou sekci uskupení tvoří trombonista Honza Novák, alt saxofonistka Daniela Marušáková a konečně tenor saxofonista a student doktorského oboru mediální studia na Fakultě sociálních věd UK Honza Vedral.

První album pojmenované Rudeboy Polka vydali The Chancers v roce 2001 a ihned se dočkali pozitivních ohlasů jak od posluchačů, tak i od kritiků. Následující alba Friendly Fire (2003), A Calling Out (2007) a Age of Rudeness (2011) postupně potvrzovala, že The Chancers patří k tomu nejlepšímu, co je dnes na tuzemské ska-scéně k slyšení. Kdo by se chtěl přesvědčit na vlastní uši, může si první dvě desky zdarma stáhnout z internetových stránek kapely nebo si na stejném místě poslední dvě alba koupit.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.