Helena Zdráhalová • foto: red. • 11. listopadu 2014

Memorandum podepsáno. U Fakulty tělesné výchovy a sportu UK vyroste nový sportovní areál

Plavecký bazén, kluziště, zastřešené kurty, hala pro míčové sporty. Na nové moderní sportoviště, které by mělo do roku 2018 vyrůst v sousedství Fakulty tělesné výchovy a sportu UK na pražském Veleslavínu, se mohou těšit nejenom studenti Univerzity Karlovy, ale i široká veřejnost.

Memorandum o výstavbě nového sportovního areálu podepsali v úterý 11. listopadu v Karolinu rektor UK prof. Tomáš Zima, děkanka FTVS UK doc. Eva Kohlíková, ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, starostka Prahy 6 Ing. Marie Kousalíková a předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.

„Sešli jsme se, abychom deklarovali společnou vůli Univerzity Karlovy, Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, městské části Praha 6 a České unie sportu. Musíme si držet palce, abychom mohli začít kreslit plány a kopat a brzy se setkali při slavnostním poklepání základního kamene stavby a posléze při přestřihávání slavnostní pásky,“ přivítal v Karolinu hosty rektor UK prof. Tomáš Zima.

Nový sportovní areál, jehož součástí bude bazén, ledová plocha, zastřešené kurty i velká hala pro míčové sporty, by měl primárně sloužit potřebám výuky Fakulty tělesné výchovy a sportu UK a dalších fakult univerzity. Areál však bude moci využívat také široká veřejnost, různé sportovní kluby a počítá se i s tím, že se v něm budou konat mezinárodní sportovní akce.

Během stavebních prací v okolí fakulty by se mělo vybudovat také parkoviště a menší tribuna u stávajícího atletického oválu. „V projektu se dále počítá s úpravou bloku F, u něhož právě dokončujeme studii dlouhodobého využití. Pravděpodobně budou vybudovány tělocvičny na gymnastiku a úpolové sporty,“ vysvětlil proděkan pro vnitřní záležitosti a rozvoj FTVS UK PhDr. Miroslav Petr.

Celý projekt by měl být hotov do konce roku 2018. Náklady na jeho vybudování, které pokryje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, jsou v současné době odhadovány na necelou jednu miliardu korun.

Vizualizace studie budoucího areálu v pražských Vokovicích

Vizualizace studie budoucího areálu v pražských Vokovicích


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.