Nahlédněte do života Katolické teologické fakulty UK s novým zpravodajem DOXA

Katolická teologická fakulta UK vypustila v lednu do světa první číslo svého nového zpravodaje DOXA. Vychází v období, kdy se podávají přihlášky ke studiu, ale přilákat nové studenty zdaleka není jeho jediným cílem. Záměrem fakulty bylo vytvořit jakési „dveře“, jimiž čtenář může nahlédnout do jednotlivých oblastí života fakulty a zjistit, že KTF UK má co nabídnout svým studentům i široké univerzitní obci.

Zpravodaj DOXA bude vycházet dvakrát ročně, na příští číslo se můžete těšit v květnu

Zpravodaj DOXA bude vycházet dvakrát ročně, na příští číslo se můžete těšit v květnu

Vedle klasické teologie fakulta nabízí také uměnovědné a historické obory. Pro ty, kteří již studují nebo pracují v nejrůznějších oblastech (lékařství, sociologie, hospodářství…), mohou být zajímavé kombinované navazující magisterské obory teologické nauky či zejména aplikovaná etika.

V prvním čísle zpravodaje jsme pro hlavní rubriku nazvanou FOCUS, jež přináší čtyři rozhovory s pedagogy fakulty, zvolili téma liturgie (bohoslužba), které je nahlíženo z pohledu sociologie, etiky, jazykovědy a vědy o užitém umění. V dalším čísle se chceme věnovat výzvě papeže Františka k pastorační konverzi, tj. proměňování církevních struktur, zvyklostí a projevů, aby se staly „přiměřenou cestou k hlásání křesťanského poselství v současném světě“.

V dalších rubrikách nechybí ohlédnutí do historie i do nedávné minulosti. Připomenut je absolvent KTF UK, sv. Jan Nepomucký Neumann (1811–1860), první svatořečený biskup USA. Dva rozhovory s nedávnými absolventy jsou projevem zájmu o další osudy studentů a o to, v čem jim bylo studium přínosem. Pár stran je věnováno také informacím o jednotlivých oborech, o vědeckých či volnočasových akcích pořádaných na fakultě a o publikacích našich pedagogů.

Redakci časopisu DOXA tvoří pět pedagogů KTF UK pod vedením doc. Vojtěcha Novotného, v širším redakčním kruhu jsou pak čtyři doktorandky a zástupkyně PR oddělení. Texty pocházejí z pera redaktorů a lidí nějak spojených s fakultou. Jsou různorodé, neboť počítáme s různými zájmy a přístupy v rámci zvoleného okruhu adresátů. Zpravodaj bude vycházet dvakrát ročně, příští číslo by mělo vyjít začátkem května 2015.

Celý zpravodaj si můžete přečíst a volně stáhnout ZDE. Pokud byste nechtěli časopis prohlížet od začátku do konce, na druhé stránce – v obsahu – jsou u čísel stran čtverečky, které obsahují interaktivní odkazy na příslušné články.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.