Jazzoví kluci

Až budete sedět v některé ze svých oblíbených pražských kaváren a budete si říkat, kdo to tam hraje tak skvěle, až vás to zvedá ze židle, je možné, že se zrovna obdivujete hudbě Jazzových kluků.

Tvrdé jádro skupiny tvoří trojice mužů – absolvent 1. lékařské fakulty UK a doktorand na 3. lékařské fakultě UK Martin Kozel, který hraje na klavír a pozoun, absolvent Fakulty architektury ČVUT Kryštof Kříž, jenž vládne kontrabasu a kytaře, a bubeník Jakub Tullinger, student gymnázia Jana Keplera. Charismatickými hvězdami jejich ansámblu jsou však dvě talentované dívky – tenorsaxofonistka Nela Dusová, studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka a Filozofické fakulty UK, a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, studující na Pedagogické fakultě UK, Annamária Cecília Almeida.

Že to Jazzovým klukům a holkám dobře šlape, se přesvědčí každý, kdo se na chvíli zaposlouchá do tónů jejich hudby. Talent mladých hudebníků ocení především milovníci klasického jazzu a písní Elly Fitzgeraldové.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.