Jazzoví kluci

Až budete sedět v některé ze svých oblíbených pražských kaváren a budete si říkat, kdo to tam hraje tak skvěle, až vás to zvedá ze židle, je možné, že se zrovna obdivujete hudbě Jazzových kluků.

Tvrdé jádro skupiny tvoří trojice mužů – absolvent 1. lékařské fakulty UK a doktorand na 3. lékařské fakultě UK Martin Kozel, který hraje na klavír a pozoun, absolvent Fakulty architektury ČVUT Kryštof Kříž, jenž vládne kontrabasu a kytaře, a bubeník Jakub Tullinger, student gymnázia Jana Keplera. Charismatickými hvězdami jejich ansámblu jsou však dvě talentované dívky – tenorsaxofonistka Nela Dusová, studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka a Filozofické fakulty UK, a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, studující na Pedagogické fakultě UK, Annamária Cecília Almeida.

Že to Jazzovým klukům a holkám dobře šlape, se přesvědčí každý, kdo se na chvíli zaposlouchá do tónů jejich hudby. Talent mladých hudebníků ocení především milovníci klasického jazzu a písní Elly Fitzgeraldové.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.