Helena Zdráhalová • foto: Thinkstock • 2. dubna 2015

Studenti založili Právnický akademický blog. Učí psát odborné články

Studenti práv už nemusejí psát jenom do šuplíku. Psavci z Právnické fakulty UK, kteří se chtějí zdokonalit ve tvorbě odborných textů, nyní mohou publikovat své práce i na internetu a podělit se o ně s odbornou i širokou veřejností. Právnický akademický blog vedou pod odborným dozorem docenta Zdeňka Kühna z katedry teorie práva a právních učení PF UK členové spolku Juristi.

Právnický akademický blog může sloužit jako zajímavý zdroj informací i pro právní laiky

Právnický akademický blog může sloužit jako zajímavý zdroj informací i pro právní laiky

„Naším hlavním cílem bylo dát studentům možnost vyzkoušet si psaní kratších odborných textů a získat zpětnou reakci na svou práci,“ vysvětlil předseda studentského spolku Juristi Michal Kuk, co je vedlo k založení blogu. Podotkl také, že při zahraničních univerzitách fungují podobné projekty už řadu let. Právnická fakulta UK však v tomto směru dosud pokulhávala.

Studenti, kteří se do projektu zapojí, nejen že budou moci veřejně publikovat něco ze své práce, jíž se aktivně věnují, ale zdokonalí si i svůj odborný styl. Všechny články před publikováním totiž ohodnotí a okomentuje specialista na danou oblast z Právnické fakulty UK, díky čemuž se autorovi dostane potřebné zpětné vazby. Projekt podporuje fakulta, a tak si ti studenti, kteří během semestru zveřejní více prací, mohou vylepšit i své kreditové skóre.

Blog není zajímavý jen pro studenty a odbornou veřejnost. Texty jsou volně přístupné všem, praktičtěji orientované práce tak mohou sloužit jako užitečný zdroj informací i laikům.

Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.