Jazzevec

Kdo by si chtěl připomenout atmosféru březnového Reprezentačního plesu UK, může si do uší pustit kapelu Jazzevec. Sedmičlenná sestava vyznává progresivní jazz-rock a při své autorské tvorbě se inspiruje uskupeními, jako jsou Snarky Puppy, Robert Glasper Experiment nebo Bill Laurance. Ústřední postavou skupiny je její zpěvačka a pianistka Mirka Famfulíková, čerstvá absolventka Přírodovědecké fakulty UK. Spolu s ní v kapele vystupují pianistka Alžběta Lhotová, kytaristka Marie Perná, saxofonista Aleš Rybář, trombonistka Ember Sho’le Farnam, bubeník Bohuslav Zavřel a baskytarista Martin Zeman. Jazzevec je oblíbenou kapelou, která má zkušenosti s vystupováním na řadě studentských festivalů.

Kdo prošvihl vystoupení Jazzevců na plese UK, bude si to moci vynahradit například na akci Nalaďte se v metru už 16. dubna, kdy budou hrát ve vestibulu stanice metra Muzeum. O měsíc později, 21. května, budou v pražském Jamm Clubu křtít své první album Go Away.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.