Jazzevec

Kdo by si chtěl připomenout atmosféru březnového Reprezentačního plesu UK, může si do uší pustit kapelu Jazzevec. Sedmičlenná sestava vyznává progresivní jazz-rock a při své autorské tvorbě se inspiruje uskupeními, jako jsou Snarky Puppy, Robert Glasper Experiment nebo Bill Laurance. Ústřední postavou skupiny je její zpěvačka a pianistka Mirka Famfulíková, čerstvá absolventka Přírodovědecké fakulty UK. Spolu s ní v kapele vystupují pianistka Alžběta Lhotová, kytaristka Marie Perná, saxofonista Aleš Rybář, trombonistka Ember Sho’le Farnam, bubeník Bohuslav Zavřel a baskytarista Martin Zeman. Jazzevec je oblíbenou kapelou, která má zkušenosti s vystupováním na řadě studentských festivalů.

Kdo prošvihl vystoupení Jazzevců na plese UK, bude si to moci vynahradit například na akci Nalaďte se v metru už 16. dubna, kdy budou hrát ve vestibulu stanice metra Muzeum. O měsíc později, 21. května, budou v pražském Jamm Clubu křtít své první album Go Away.


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Dům číslo čtyři v Hybernské ulici zel prázdnotou celých deset let. V dubnu letošního roku jej však získala do správy Filozofická fakulta UK. Její posluchači opuštěný objekt okamžitě oživili a vytvořili zde první studentský dům v České republice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.