Lucie Kettnerová • foto: red. • 3. června 2015

Děti oslavily svůj svátek v zahradě 1. lékařské fakulty UK

Ošetřit plyšovému medvídkovi zlomeninu, prozkoumat útroby sanitky nebo se podívat na ukázky výcviku policejních psů a koní. To vše a mnohé další si mohly užít děti, které včera dorazily na Dětskou pouť do zahrady Neurologické a Psychiatrické kliniky 1. LF UK. Protože počasí tentokrát organizátorům hrálo do karet, sešly se jich tu stovky.

Dětskou pouť organizuje tradičně na začátku června 1. lékařská fakulta UK ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí, Městskou částí Praha 2, Městskou policií Praha 2 a motorkářským klubem Black Dogs. Pro malé návštěvníky je připraven edukační i zábavný program, divadelní představení a samozřejmě občerstvení.

Zahájení se za „domácí“ ujal děkan 1. lékařské fakulty UK prof. Aleksi Šedo, který na akci jako člen Black Dogs dorazil v motorkářském. „Tato akce se letos koná už po desáté, po mnoha letech je konečně naprosto skvělé počasí. Jak se dívám kolem sebe, kolik dnes dorazilo dětí, tak je to příznivá zpráva o našem demografickém vývoji a zdá se, že se konečně blýská na lepší časy,“ prohlásil.  

Pak už se děti mohly rozběhnout po jednotlivých stanovištích, kde plnily různé úkoly. U stánku ZOO Praha hmatem zjišťovaly, ze kterého zvířete pochází v krabici skrytá srst, budoucí lékařky jim vysvětlily, co čeká pacienty v nemocnici, a zájemci si také sami vyzkoušeli, jak složité je použít odchytovou foukačku na zvířata. Městští policisté je nechali nahlédnout do vozidel a nezbytného vybavení, předvedli jim ukázky výcviku policejních psů a koní či je bavili vytvářením obrovských bublin. Odpoledne zpestřilo divadelní vystoupení spolku Damúza nazvané Deset-dvacet-sova!
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.