red. • foto: red. • 9. září 2015

Praha podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou Karlovou

Podle podepsaného dokumentu bude hlavní město s univerzitou spolupracovat především v oblastech vzdělávání, informačních technologií a systémů, územního rozvoje, sportovních aktivit či na projektech Smart Cities financovaných z prostředků Evropské unie.

„Podepsáním tohoto Memoranda stvrdíme rozšíření a úpravu dlouhotrvající a pro nás velmi důležité vzájemné spolupráce. Přeji si, aby se hlavnímu městu Praze podařilo využít veškerý vědecký potenciál, který mu tato univerzita nabízí, a aby se na oplátku mohla Univerzita Karlova spolehnout na maximální podporu společných projektů a dalších aktivit,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

„Dohoda o užší spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Prahou je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Čelní představitelé hlavního města vnímají fakt, že zde působí jedna z nejvýznamnějších českých univerzit, a mají zájem připravit vhodné podmínky pro její další rozvoj. Na druhou stranu Univerzita Karlova se bude velmi ráda podílet na společných projektech. Pevně věřím, že vzájemná spolupráce bude prospěšná jak pro pražskou akademickou obec, tak obyvatele hlavního města a jeho návštěvníky“, dodal rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Kontakty

REDAKCE
E-mail: forum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.