red., 9. září 2015

Praha podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou Karlovou

Podle podepsaného dokumentu bude hlavní město s univerzitou spolupracovat především v oblastech vzdělávání, informačních technologií a systémů, územního rozvoje, sportovních aktivit či na projektech Smart Cities financovaných z prostředků Evropské unie.

„Podepsáním tohoto Memoranda stvrdíme rozšíření a úpravu dlouhotrvající a pro nás velmi důležité vzájemné spolupráce. Přeji si, aby se hlavnímu městu Praze podařilo využít veškerý vědecký potenciál, který mu tato univerzita nabízí, a aby se na oplátku mohla Univerzita Karlova spolehnout na maximální podporu společných projektů a dalších aktivit,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

„Dohoda o užší spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Prahou je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Čelní představitelé hlavního města vnímají fakt, že zde působí jedna z nejvýznamnějších českých univerzit, a mají zájem připravit vhodné podmínky pro její další rozvoj. Na druhou stranu Univerzita Karlova se bude velmi ráda podílet na společných projektech. Pevně věřím, že vzájemná spolupráce bude prospěšná jak pro pražskou akademickou obec, tak obyvatele hlavního města a jeho návštěvníky“, dodal rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.


O vědě a vědcích

Univerzita Karlova se dlouhodobě profiluje jako research university. Své výzkumné úspěchy představuje širší veřejnosti prostřednictvím série dokumentů o vybraných vědeckých pracovištích.

Pokračování


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.