Pocket

Jistě se vám už mnohokrát stalo, že jste při surfování na internetu narazili na zajímavý článek, ale neměli jste zrovna čas si ho přečíst. Jednoduchým řešením je aplikace Pocket, díky níž si můžete uložit jakoukoli věc z internetu do všech svých zařízení (ať už do mobilu, tabletu, nebo přímo v prohlížeči) na později. Aplikace je velmi jednoduchá na ovládání, a tak i pokud zrovna neholdujete technologiím, nebude pro vás problém ji pochopit.

Jak začít? Jednoduše si stáhněte aplikaci do svého zařízení a pak si (třeba na počítači) přidejte plug-in do prohlížeče ze stránky https://getpocket.com. Aplikace to udělá prakticky za vás. Následně stačí kliknout na „save to Pocket“ u článku, který vás zajímá, a vše je automaticky uloženo. Při cestě vlakem, autobusem nebo při čekání na zkoušku pak snadno otevřete aplikaci – všechny uložené články na vás budou čekat, nemusíte kvůli tomu ani být on-line.

A jak je to se staženými dokumenty nebo videi? Aplikace zvládá vedle textů přímo v prohlížeči také wordové, excelové či PDF soubory. Stejně tak si poradí s nezbytností každého moderního prokrastinátora – obsahem z YouTube či 9gagu. Na přehrání videa je ovšem nutné být připojen k internetu.

Aplikace skvěle spolupracuje například s Twitterem, velmi jednoduše lze ukládat texty, na které daný tweet odkazuje. Uložené články pak můžete štítkovat pomocí hashtagů a pohodlně si roztřídit čtení do kategorií kratochvilných nebo vzdělávacích. Velkou výhodou je, že aplikace automaticky rozpozná reklamy na stránce a ty už do článku neuloží. Po přečtení můžete články také archivovat, což se hodí u textů, k nimž se chcete později vrátit.

Aplikace je bezplatně dostupná v Apple Store, Google Play a Windows Store. Tak neváhejte a čtěte!


Posluchárna UK

Až budete v některém z tanečních klubů dobíjet energii na další studijně-pracovní týden, pozorně se podívejte, kdo stojí za mixážním pultem. Mohl by to být i David Doubek z katedry psychologie Pedagogické fakulty UK alias Ventolin.​

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Tour de menza

Testujeme Menzy UK. Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.