The Brownies

Kapela The Brownies se obtížně zařazuje do jakékoli hudební škatulky. Nehrají vlastní skladby, ale zkrátka všechno, co se jim líbí – od jazzu přes reggae až po „sofistikovanější“ pop. Vznikli v roce 2011 na farmářských trzích, kde se sešla zpěvačka Annamáriad'Almeida s Pavlem Rohlenem, jenž hrál sám na kytaru. Později se ke skupině připojila i Hanka Rohlenová, která začala hrát na bicí. „Základem kapely jsme my tři, ale může s námi hrát v podstatě kdokoli. Na pódium si zveme různé hosty, kteří hrají na saxofon nebo na klarinet. Jsme hodně variabilní,“ vysvětluje Annamáriad'Almeida, jež je zároveň studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

V souvislosti s farmářskými trhy často slýchají, že jejich cílovou skupinou jsou hlavně hipsteři. „Já si to ale nemyslím. Naši posluchači jsou zkrátka pozitivně naladění lidé, kteří rádi tráví čas venku nebo s kamarády na kávě – třeba na farmářských trzích,” míní zpěvačka. Právě tam skupina začínala. V době, kdy ještě nebyl vyhláškou omezený tzv. busking (pouliční vystupování s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích), se jim v centru Prahy podařilo získat početnou základnu posluchačů. „Udělali jsme si reklamu tím, že si o nás lidé řekli, a nemuseli jsme se nikam cpát. Prostě jsme jenom hráli,” doplňuje zpěvačka.

Nejvíce si cení toho, že se u nich zastavují lidé, které jejich hudba opravdu osloví. „Často to jsou turisté, kteří tolik nepospíchají a užívají si atmosféru města. Když se setmělo, vytvořil se kolem nás kruh lidí, někteří začali tančit nebo zpívat s námi,“ uzavírá Annamária. Na koncerty pod širým nebem The Brownies nezanevřeli, nyní ale vystupují s ozvučovací technikou. Zahráli si například na festivalu Dvorky, který se konal na pedagogické fakultě, potkat je můžete i na chystaném plese Univerzity Karlovy.Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.