Studium v metropoli táhne. Veletrh pražských vysokých škol přilákal stovky zájemců

Do Karolina, symbolu českého vysokého učení, proudily ve čtvrtek 2. února po celý den stovky lidí. Konal se zde totiž další ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol. Zájemci o studium v metropoli tak na jednom místě snadno získali informace o všech oborech, které by mohli v příštím akademickém roce v Praze navštěvovat.

Vedle Univerzity Karlovy se v historických prostorách Karolina představily i další pražské veřejné vysoké školy. Zájemce o studium většinou z řad středoškoláků nejvíce zajímalo, co je bude čekat u přijímacího řízení nebo pak na univerzitě. „Často se nás ptali, jaký je rozdíl mezi 1., 2. a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy,“ připomněla vedoucí studijního oddělení 2. lékařské fakulty UK Marie Havlová.

Výhodou takových veletrhů je právě to, že se lidé, kteří chtějí na univerzitu, dozvědí všechno na jednom místě a nemusejí obíhat jednotlivé školy zvlášť. Toho také využila dvojice studentek jedné z pražských obchodních akademií. Nikola Merksbauerová a Monika Multrusová by rády po maturitě studovaly ekonomii. Jejich cesta na veletrhu proto vedla k informačním stánkům Fakulty sociálních věd UK i Vysoké školy ekonomické. „Určitě se podíváme i k jiným stánkům,“ podotkly dívky, „třeba nás tady osloví i něco dalšího,“ usmívaly se.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.