Nositel Nobelovy ceny za chemii předal ceny úspěšným studentům UK

Francouzské velvyslanectví v České republice pořádá každoročně ve spolupráci s partnerskými společnostmi soutěž o vědecké ceny, jejímž smyslem je vyzdvihnout nejlepší výzkumné práce studentů a mladých vědců z vybraných oborů. Letos převzalo v Buquoyském paláci z rukou profesora Jean-Marie Lehna, držitele Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátora akce, sedm studentů či čerstvých absolventů Univerzity Karlovy.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 16. června během slavnostní recepce v sídle Velvyslanectví Francie v ČR v Buquoyském paláci

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 16. června během slavnostní recepce v sídle Velvyslanectví Francie v ČR v Buquoyském paláci

Laureáti byli vybráni na základě účasti v celostátní soutěži a podle ústních prezentací přednesených před porotou složenou z francouzských a českých odborníků. Tři nejlepší uchazeči dostali finanční odměnu v podobě šeku věnovaného příslušnou sponzorskou společností. První dva výherci navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrželi stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru. 

Cena Sanofi za farmacii

2. cena: Lukáš LOCHMAN (FaF UK)

3. cena: Miloslav MACHÁČEK (FaF UK)

Cena Alberta Schweitzera  za lékařství

1. cena: Hana KOLÁŘOVÁ (1. LF UK)

2. cena: Helena FARKAŠOVÁ (PřF UK, vyhlášena za AV ČR)

3. cena: Lenka HOVORKOVÁ (2. LF UK)

Cena Jean-Marie Lehna za chemii

1. cena: Miroslav POLOŽIJ (PřF UK)

Cena Derrida za společenské a humanitní vědy

Speciální cena platformy CEFRES

Filip HERZA (FHS UK)


Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.