Česko-německý festival práva spojil stovku studentů obou zemí

Studenti UK mají nepřeberné množství možností, jak během studia načerpat inspiraci v zahraničí pro svůj další vědecký a profesní rozvoj. Jednou z nich je i Festival práva Praha–Pasov. Ve spolupráci Právnické fakulty UK a jejího protějšku na německé Univerzitě Pasov se vždy jednou za několik let koná mimořádná týdenní akce pro stovku českých a německých studentů plná přednášek, diskuzí i kulturních a společenských akcí. Její pátý ročník se uskutečnil letos v září.

Festival začíná vždy v pondělí v Pasově, ve středu večer se pak celá skupina českých i německých studentů a přednášejících přesune do Prahy. Studenti se společně účastní řady mimořádných přednášek vyučujících z obou fakult nebo odborníků z praxe. „Letošnímu ročníku dominovala témata jako právní spory ve sportu, klimatické změny, norimberský proces a odpovědnost válečných zločinců, rovné postavení žen či pracovní právo. Vedle toho se v rámci festivalu konalo několik společenských akcí. V Německu jsme navštívili pasovský zemský a okresní soud. V České republice jsme se šli podívat do Senátu Parlamentu České republiky, kde nás přijal senátor a bývalý rektor Univerzity Karlovy profesor Václav Hampl. Studenti si také mohli prohlédnout historická jádra obou měst,“ nastínil program týdenní akce proděkan PF UK pro zahraniční záležitosti profesor Milan Damohorský.

Česko-německý festival práva založil v roce 2001 emeritní profesor Wolfgang Hromadka z Univerzity Pasov, který po roce 1989 často hostoval na PF UK. Od té doby se akce koná vždy jednou za několik let. Naposledy se jí studenti mohli zúčastnit v roce 2013, příští ročník se uskuteční pravděpodobně okolo roku 2020.

Festival práva se konal s finanční podporou celé řady subjektů, mezi ně patří např. Česko-německý fond budoucnosti, Česko-bavorská vysokoškolská agentura, Wolfgang-Hromadka-Stiftung a řada dalších.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Charakteristické trojúhelníkové průčelí s československým státním znakem a nápisem Universita Karlova zdobí budovu Právnické fakulty UK od samého počátku. Dominanta vltavského nábřeží přestála obsazení nacisty i ničivou povodeň roku 2002.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.