Marcela Uhlíková • foto: Vladimír Šigut • 17. října 2017

Na Jedničce křtila 1. lékařská fakulta UK benefiční kalendář pro Cestu domů

Tradiční akce Jednička na startu letos s sebou do Apolináře přinesla netradičně koncipovaný program. Ačkoli se tak dělo v pátek třináctého, dokonale a šťastně se v něm smísila benefice s hudební produkcí, prohlídkami či sportovními aktivitami. Gynekologicko-porodnická klinika s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze se tak spojily pro studenty a na podporu dobré věci.

Jednička má mezi studenty, absolventy, zaměstnanci a přáteli 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy své nezadatelné místo. Navíc se letos premiérově o část programu postarala vernisáž a křest benefičního kalendáře zachycujícího dvanáct poutavých příběhů pacientů viděných očima mediků. Scénické čtení některých z nich si pro slavnostní odpoledne připravili kmotři kalendáře, herci Divadla Na Fidlovačce: Martina Randová, Vanda Chaloupková, Zdeněk Maryška a Lukáš Adam. Kalendář je od pátečního odpoledne v prodeji, výtěžek z něj poputuje na konto neziskové organizace Cesta domů, poskytující dětskou paliativní péči a provozující na území Prahy domácí hospice.

Tvůrcům benefičního kalendáře poděkoval rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima: „Jsem rád, že symbol sebeobětování, který má fakulta ve svém znaku, má své opodstatnění. Kalendář ukazuje, že studenti medicíny nejsou lhostejní k osudům lidí v těžkých životních situacích. Těchto dvanáct příběhů je jen malým vzorkem ze stovek dalších. Děkuji vám za něj.“ Prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc., děkan fakulty, konstatoval, že při tvorbě kalendáře došlo k dokonalému spojení příjemného s užitečným: „Studenti nejsou jen produkcí studentského života, ale umějí a chtějí pomáhat dobré věci.“ Zároveň popřál nově příchozím kolegům medikům hodně úspěchů ve studiu a poděkoval zástupcům sedmi studentských spolků za spolupráci a přínos fakultě. Slavnostního křtu se zúčastnili i ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Dana Jurásková a přednosta gynekologicko-porodnické kliniky prof. MUDr. Alois Martan, DrSc.

O příjemnou atmosféru se postaraly kapely MEDSOC LF Funk a funk-popová Shockʼoʼlate. Vrcholem hudebního programu se stalo vystoupení kytarového improvizátora Alexandra Glizeho, jenž se svou vášní a citem pro hudbu, a s využitím nových technik a technologií, proměnil hru na kytaru s „čarováním“ na loop stationu v neopakovatelné umělecké dobrodružství. Medicínskou osvětu zajišťovaly studentské spolky, během odpoledne se návštěvníci mohli projít po laně nebo si zkusit žonglování…  


Prodej kalendářů – výdejní místa

Spolek mediků českých (Po–Pá: 12–17 h)

Karlovo náměstí 40, Praha 2, 2. patro vlevo

Česká asociace studentů adiktologie (ČASA)

předání po domluvě Anna Jarmarová

IFMSA CZ

předání po domluvě lp.asist.1lf@ifmsa.cz

Sdružení studentů stomatologie ČR (SSS ČR)

předání po domluvě Bára Němcová

Ergoterapeuti všem

předání po domluvě Dori Podzemná

nebo ergoterapeutivsem@gmail.com


Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.