Nenechte umění spát v šuplíku. Začíná devátý ročník soutěže Věda je krásná

Uspějte s výsledky svého výzkumu nejenom na poli vědy, ale i umění. Až do 5. listopadu se zaměstnanci a studenti Univerzity Karlovy i široká veřejnost mohou se svými fotografiemi a ilustracemi hlásit již do devátého ročníku populární soutěže Věda je krásná, kterou organizuje Přírodovědecká fakulta UK.

Kyperské oko, autor: Jan Ponert, absolutní vítěz soutěže Věda je krásná 2015

Kyperské oko, autor: Jan Ponert, absolutní vítěz soutěže Věda je krásná 2015

„Soutěž Věda je krásná vlastně ani není soutěží. Představuje spíše společný prostor pro milovníky přírody, kteří vedle radosti z jejího poznávání sdílejí i radost z jejího fotografování či modelování. Vítáni jsou nejen skuteční vědci, ale v podstatě všichni, jimž ani jedna z vášní není cizí,“ vysvětlil vedoucí Oddělení vnějších vztahů PřF UK Michal Andrle.

Zájemci mohou do soutěže přihlašovat fotografie a jiná díla s přírodovědnou tematikou z oblasti biologie, biomedicíny, chemie, fyziky, matematiky, geologie či fyzické geografie. Ceny se pak budou udělovat v kategoriích Vědecká mikrofotografie, Vědecká fotografie a wildlife a Vědecká ilustrace a virtuální příroda. Speciálně pro soutěžící mimo UK je určena tzv. Objevitelská kategorie. O vítězích v jednotlivých sekcích rozhodne odborná porota, kdo přesně v ní zasedne, zatím není jasné.

Hlasovat pro svého favorita budou moci i lidé na Facebooku. Autor díla, které posbírá největší počet modrých vztyčených palců, se pak může těšit na speciální „diváckou“ cenu.

Do soutěže je třeba se přihlásit nejpozději do 5. listopadu. Všechna díla pak organizátoři vystaví na internetu. Až do 20. listopadu bude probíhat fanouškovské hlasování. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční během vánočního koncertu Přírodovědecké fakulty UK, který se bude konat 13. prosince v Karolinu.
Posluchárna UK

Houpavé kytarové melodie, elektronika a energický projev. Na to se můžete těšit, když se vydáte na koncert indie pop kapely Known as Brooklyn. Rytmus téhle čtyřky muzikantů udává bubeník a student FHS UK Štěpán Keprta.

Pokračování


NEJappky

Cestování bezesporu patří ke studentskému životu, řada z nás vyzkouší během svého studia i mobility, jakými je Erasmus+ a skvělé příležitosti, jenž nabízí. Co když si ale chcete udělat kratší výlet? Často platí, že nejdražší položkou v rozpočtu výletu je ubytování. A právě s tím může pomoci aplikace, nebo spíš komunitní síť Couchsurfing.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


Prostor na UK

Nenápadná budova na vltavském nábřeží je již více než dvacet let sídlem studentů a vyučujících Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Mediální pozornosti se stavbě dostalo kvůli plynovému výbuchu z dubna 2013, který zdevastoval nejen Hollar, ale také další přilehlé domy a část ulice.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.